Asociācija: Kara dēļ viesnīcu rezervācijas atceltas aptuveni 60% apmērā

Kara Ukrainā dēļ viesnīcās Latvijā aptuveni 60% apmērā atceltas rezervācijas, intervijā Latvijas Radio atzina Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas izpilddirektore Santa Graikste.

Viņa atzina, ka gada sākums Latvijas viesnīcu nozarei šķitis vēl ļoti cerīgs, bet Krievijas karš Ukrainā viesis korekcijas – atceltas veiktās rezervācijas. Saskaņā ar pašreizējām aplēsēm, viesnīcu rezervācijas atceltas aptuveni 60% apmērā. “Mēs pat lielā mērā to salīdzinājām ar 2019. gadu, un kāds teica, ka varētu pat pārspēt 2019. gadu. Taču kara sākums ienesa korekcijas un sākās rezervāciju atcelšana,” piebilda Graikste.

Vienlaikus asociācijas pārstāve atzīmēja, ka pastāvīgie klienti zina situāciju un nebaidās apmeklēt Latviju. Citādāk ir ar jauniem klientiem – nav redzams, ka viņi šajā laikā rezervētu vietas Latvijas viesnīcās.

“Ir nepieciešams kāds kopīgs plāns, lai ārvalstīs parādītu, ka Latvija ir droša valsts un te nenotiek karadarbība,” uzsvēra Graikste.

Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas izpilddirektore atzina, ka patlaban viesnīcu glābiņš ir iespēja izmitināt no kara bēgošos Ukrainas civiliedzīvotājus.