Asociācija: Akcīzes nodokļa izmaiņas nostādīs Latviju vājākā pozīcijā

Nākamgad, kad līdz ar akcīzes nodokļa izmaiņām Latvijā kāps degvielas cenas, šis tirgus mūsu valstī kļūs mazāk konkurētspējīgs, intervijā Latvijas Radio sacīja Latvijas Degvielas tirgotāju asociācijas padomes priekšsēdētājs Ojārs Karčevskis.

Viņš uzsvēra, ka pašreiz degvielas cenu konkurencē ar Baltijas kaimiņvalstīm Latvija ir konkurētspējīga. “Igaunijā akcīzes nodoklis ir par 15 centiem lielāks dīzeļdegvielai, un tas nozīmē, ka starpība kopumā ir 20 centi. Latvija no šīs starpības iegūst ne mazāk kā 20 miljonus eiro gadā,” norādīja Karčevskis.

Nodokļu izmaiņas, kas paredz arī akcīzes nodokļa kāpumu, Latviju nostādīs vājākā situācijā pret Lietuvu, ar kuru pašlaik mūsu valstij ir līdzīgas degvielas cenas.

“Līdz ar to daļa no ieguvuma, kas mums ir no Igaunijas, kritīsies, un daļa no mūsu autobraucējiem sāks uzpildīties Lietuvā. Līdz ar to es paredzu kritumu,” sacīja Karčevskis.

Pēc Karčevska domām, akcīzes nodokļa izmaiņām vajadzētu būt sinhronām Baltijas valstīs un Polijā. Tas novērstu straujās svārstības.

Kā zināms, Saeima galīgajā lasījumā pieņēma likumus, lai no nākamā gada valstī īstenotu nodokļu politikas reformu.

Lai kompensētu nodokļu reformas ietekmē neiegūtos valsts un pašvaldību budžeta ieņēmumus, no nākamā gada tiks palielināts azartspēļu, kā arī akcīzes nodoklis.

Dārgākas kļūs cigaretes, alkohols un degviela, par 30 procentiem pieaugs nodoklis spēļu automātiem un galdiem, kā arī ar nodokli apliks tiešsaistē organizētas azartspēles.

Foto: StockSnap/https://pixabay.com/en/users/StockSnap-894430/https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/