AS “Pasažieru vilciena” valde pārtrauc jauno vilcienu iepirkumu

AS “Pasažieru vilciens” (PV)  jaunā valde šodien pieņēmusi lēmumu apstādināt vilcienu iepirkuma procedūru, par iemeslu minot uzņēmuma patiesās intereses, kā arī finansiālos ierobežojumus.

Uzņēmuma Mārketinga nodaļas vadītāja Ieva Miežubrāle informē, ka līdz augusta beigām plānots sagatavot ceļa karti, kādā veidā nonākt līdz veiksmīgai ritošā sastāva nomaiņai līdz 2016.gadam, kas noteikts kā paredzētais termiņš. 

Jau iepriekš vēstījām, ka PV izsludinātā atklātā konkursa par jaunu elektrovilcienu nomu par uzvarētāju kļuva Šveices uzņēmums “Stadler Bussnang AG” un kopējā līguma summa paredzēta 153,6 miljonu eiro vērtībā, kur vienas vienības cenas būtu 4,3 miljoni eiro. Lai gan konkurenti norādīja, ka 150 miljoni ir par daudz nomas maksai 15 gadu garumā, PV optimistiski uzsvēra, ka finanšu plāns nākotnē paredz finansiālu ieguldījumu.

8. jūlijā (PV) valdē tika apstiprināti «Latvijas Dzelzceļa» (LDz) finanšu direktors Māris Bremze, LDz darbinieks Mikus Pērse un Satiksmes ministrijas (SM) Autosatiksmes departamenta direktors Andris Lubāns, kas tika iecelts arī par jauno valdes priekšsēdi.

Divu nedēļu laikā jaunā PV valde ir sakārtojusi uzņēmuma iepriekšējā finanšu gada pārskatu, kā arī iesniegšanai akcionāram sagatavojuši 2014.gada budžeta grozījumus, kas sevī ietver veidus, kā samazināt zaudējumus teju par pieciem miljoniem eiro. 

Šodienas izsludinātais lēmums vēsturē ieiet kā jau otrā reize, kad PV neizdodas tikt pie jauniem vilcieniem.