Ārste: Trūkst ne tikai medmāsu, bet arī aprūpes atbalsta personāla

Covid-19 krīze izgaismoja senas problēmas – infrastruktūras nepiemērotību un personāla trūkumu, šorīt intervijā LTV “Rīta panorāmā” norādīja Stradiņa slimnīcas valdes priekšsēdētājs Rinalds Muciņš.

“Situācija ir izaicinoša, jo pandēmija parādīja nozares problēmas, kas bija jau pirms tam – tas ir personāla trūkums un infrastruktūras nepiemērotība. Pacientu skaits pieaug, personāls arī slimo, šobrīd aptuveni 100 cilvēki no mūsu personāla nevar būt darbā,” sacīja Muciņš.

“Mēs esam spiesti pārorganizēt struktūrvienības, atsevišķos gadījumos esam spiesti atteikt plānveida palīdzību, jo vienkārši nav personāla,” norādīja Muciņš.

To atzina arī slimnīcas galvenā ārste Eva Strīķe: “Trūkst ne tikai medmāsu, arī aprūpes atbalsta personāla. Mūsu taktika ir piesaistīt katru, kurš būtu gatavs varonīgiem darbiem, uzrunājam koledžas un augstskolas studentus. Mūsu rezidenti ir ļoti aktīvi šobrīd, mēs viņus varam piesaistīt Covid pacientu ārstēšanai.”

“Mums ir arī unikālās nozares, kas var palikt vispār bez medicīniskās palīdzības visā Latvijā. Tā ir sirds ķirurģija, sejas un žokļu ķirurģija u.c. Vēl lielāks izaicinājums ir nodrošināt palīdzību pacientiem, kuri ir saslimuši ar Covid šajās nozarēs,” sacīja Strīķe.

“Šī situācija ir ļoti smaga ārstniecības personām, arī sabiedrības krīze no emocionālā viedokļa ir augsta. Mijiedarbība starp ārstniecības personām, pacientiem un radiniekiem ir apgrūtināta. Atbildes reakcija ir diezgan lielas negācijas gan no vienas, gan otras puses,” pauda Strīķe.

“Ja sabiedrība būtu ievērojusi ierobežojumus, mēs jau būtu panākuši rezultātu. Aicinu nemēģināt noliegt, būsim atbildīgi pret sevi, savu veselību un saviem tuvākajiem,” norādīja ārste.