Arodbiedrības sašutušas par valdības negodīgo rīcību un ņirgāšanos par iedzīvotājiem

Arodbiedrības sašutušas par valdības negodīgo rīcību un ņirgāšanos par iedzīvotājiem

Latvijas Iekšlietu darbinieku arodbiedrība (LIDA) atbalsta Latvijas Brīvo arodbiedrību savienību (LBAS) un kategoriski iebilst pret valdības ieceri – paaugstināt pensionēšanās vecumu no 2014.gada 1.janvāra, portālu «Apollo» informēja LIDA priekšsēdētājs Armands Augustāns.

«Ņirgāšanās par Latvijas iedzīvotājiem, pirms Saeimas vēlēšanām solot pensionēšanas vecumu paaugstināt ar 2016.gadu, bet pēc vēlēšanām uzsākt mainīt valdībā izlemto jautājumu, nav pieļaujama,» pauž Augustāns.

Viņš atgādina, ka Latvijā ir augsts jauniešu bezdarbnieku līmenis un no valdības puses šajā virzienā netiek veikti aktīvi pasākumi, lai radītu jaunas darbavietas. Tajā pašā laikā, cenšoties bez sapratīga pamatojuma sākt pensionēšanas vecumu paaugstināšanu no 2014.gada, pierāda valdības nespēju rīkoties valstiski un sabiedrības interesēs.

Meklējot vieglākus risinājumus budžeta pildīšanai, valdībā netiek ņemta vērā sabiedrības kritika par nelietderīgu līdzekļu šķērdēšanu, uzskata arodbiedrībā.

Augustāns pauž sašutumu, ka netiek ņemtas vērā sociāli ekonomiskās tendences valstī – pieaugošo bezdarbu; lielo ilgstošo bezdarbnieku skaitu – personas pirmspensijas vecumā un jauniešu vecumā; vakanto darbavietu trūkumu; slikto sabiedrības veselību; augstos mirstības rādītājus personām pirmspensijas vecumā; nesakārtoto darba vidi; augstu noziedzības līmeni; nesamērīgi augstas algas, prēmijas un piemaksas vieniem, zemo atalgojumu citiem, u.c.

Viņš norāda, ka LIDA kategoriski iebilst pret pensionēšanās vecuma paaugstināšanu no 2014.gada 1.janvāra un aicina Latvijas sabiedrību, masu saziņas līdzekļus un visus saprātīgus cilvēkus apvienoties pret negodīgu amatpersonu rīcību, pieprasot to demisiju, ja amatpersonas nespēj godīgi kalpot valsts un sabiedrības interesēm.

«LIDA aicina katru iedzīvotāju nepalikt vienaldzīgam un izteikt savu protestu pret valdības ieceri paaugstināt pensionēšanas vecumu no 2014.gada 1.janvāra, aktīvi piedalīties LBAS rīkotajā vēstuļu akcijā, aizpildot anketu un nosūtot to labklājības ministrei Ilzei Viņķelei (V),» norāda Augustāns.