Arī LIZDA neizslēdz iespēju vērsties Satversmes tiesā pret pedagogu algu modeli

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) atbalsta Rīgas domi, kas valdības nesen pieņemto skolotāju atalgojuma reformu uzskata par netaisnīgu un tuvākajā laikā grasās apstrīdēt Satversmes tiesā.

Otrdien intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” LIZDA vadītāja Inga Vanaga atzina, ka nav izslēgts, ka pedagogu atalgojuma jauno modeli Satversmes tiesā varētu apstrīdēt arī kāds no arodbiedrības biedriem. Viņa pievienojās Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieka Andra Amerika viedoklim, ka Ministru kabineta apstiprinātais pedagogu algu modelis neesot reforma, bet gan ciniska manipulācija ar skaitļiem.

“Jau brīdī, kad notika diskusijas par pedagogu atalgojuma jauno modeli, LIZDA brīdināja par iespējamiem tiesvedības riskiem,” sacīja Vanaga, piebilstot, ka arodbiedrība norādījusi uz vairākiem nevienlīdzības principiem, tai skaitā, jau apspriestajiem pirmskolas un citu pedagogu atšķirīgajiem atalgojumiem.

Vanaga norādīja, ka LIZDA vēl aizvien līdz 22.augustam gaida pašvaldību atbildes, vai un kā vietvaras varētu nodrošināt pirmsskolas pedagogiem mēnešalgu 680 eiro apmērā. Atkarībā no atbildēm LIZDA lems par tālāko rīcību

“Neesam noskaņoti uz protesta akcijām uzreiz,” piebilda Vanaga, atzīstot, ka LIZDA neizslēdz arī aktīvu rīcību.

Jau ziņots, ka pēc trīs gadu sagatavošanās darbiem valdība 5.jūlijā apstiprināja jauno pedagogu darba samaksas modeli, kam, apstiprinot visus nepieciešamo dokumentu paketi, spēkā jāstājas 1.septembrī.

Vispārējās izglītības, profesionālās izglītības, interešu izglītības skolu pedagogiem atalgojuma pieaugums būs no 2016.gada 1.septembra, nosakot, ka minimālā darba samaksa par likmi būs 680 eiro. Savukārt bērnudārza pedagogiem atalgojums sākotnēji kāps līdz 620 eiro, savukārt pēc gada – līdz 680 eiro.

Foto:bkleppinger/https://pixabay.com/en/users/bkleppinger-2306335//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/