Arābu investori nopirkuši 32 procentus britu firmas „Virgin Galactic” akciju

Kompānija „Aabar Investments” nopirkusi 32 procentus britu firmas „Virgin Galactic”, kura nodarbojas ar kosmiskā tūrisma attīstību, akciju, ziņo aģentūra „Bloomberg”. Līdz šim 100 procenti „Virgin Galactic” akciju piederēja britu uzņēmēja Ričarda Brensona grupai „Virgin”.  „Aabar Investments” lielākais akcionārs ir Abu-Dabī emirāta valsts investīciju fonds „International Petroleum Investment”.

„Aabar” paziņojumā teikts, ka darījuma summa ir 280 miljoni ASV dolāru. Tādējādi visu „Virgin Galactic” biznesu investori no Abu-Dabī novērtējuši par 900 miljoniem dolāru. Pēc paša Brensona vārdiem, kopš „Virgin Galactic” izveidošanas 2004. gadā investīcijas šajā kompānijā sastādījušas tikai 100 miljonus dolāru.
„Aabar Investments” saņems ekskluzīvas reģionālās tiesības tūrisma un zinātniskajiem lidojumiem ar „Virgin Galactic”, tāpat invesotri plāno uzbūvēt kosmodromu Abu-Dabī emirātā.
Kompānija „Virgin Galactic” interesentu nogādāšanai Zemes orbītā izstrādā speciālu sistēmu, kas sastāv no nesējlimašīnas „WhiteKnight 2” (Baltais bruņinieks 2) un kuģa „SpaceShip 2”. 2009. gada maijā tika paziņots, ka „Virgin Galactic” kā priekšapmaksu no cilvēkiem, kuri vēlas izmantot tās pakalpojumus, saņēmusi 40 miljonus ASV dolāru. Viena lidojuma vērtība ir aptuveni 200 tūkstoši dolāru.

Avots: www.2v.lv