Ar kampaņu “Iemācies uzvarēt!” aicina pieteikties valsts aizsardzības dienesta vasaras iesaukumam

Ar kampaņu “Iemācies uzvarēt!” aicina pieteikties valsts aizsardzības dienesta vasaras iesaukumam. Kā šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” norādīja Rekrutēšanas un atlases centra priekšnieks, majors Rihards Rozenbaums, jaunieši vecumā no 18 līdz 27 gadiem līdz 1. decembrim aicināti pieteikties valsts aizsardzības dienesta 2024. gada jūlija iesaukumam.

“Aizsardzības ministrija ir uzsākusi šo kampaņu “Iemācies uzvarēt”, kur sociālajos tīklos, piesaistot sabiedrībā atpazīstamus influencerus, aktierus, mūziķus, jauniešus pamudinās spert šo soli un brīvprātīgi iestāties VAD,” sacīja Rozenbaums.

Kampaņas “Iemācies uzvarēt!” laikā jauniešiem būs iespēja piedalīties izaicinājumā Instagram un ar filtru TikTok noskaidrot, cik plašas karjeras iespējas ir militārajā nozarē. Jaunieši iepazīs pirmā valsts aizsardzības dienesta iesaukuma karavīru pieredzi un uzzinās to, kādus ieguvumus sniedz valsts aizsardzības dienests.

2024. gada jūlija iesaukums 11 mēnešu garumā tiks īstenots Sauszemes spēku Mehanizētajā kājnieku brigādē militārajā bāzē “Ādaži”, kur pašlaik dien vairāk nekā 250 pirmā valsts aizsardzības dienesta iesaukuma karavīri.

“Ja runa ir par gaidāmo nākamās vasaras iesaukumu, tad šobrīd ir pieteikušies 193 jaunieši. Ir paredzēts iesaukt 480 cilvēkus. [..] Rēķināmies, ka būs jāatlasa ap 600 – 700 cilvēki pēc nejaušības principa,” sacīja Rozenbaums.

Viņš norādīja: “Atlase pēc nejaušības principa notiks janvāra otrajā pusē, bet priekšdarbus, kas ir diezgan apjomīgi, mēs uzsākam jau tagad. Neatkarīgi no tā, vai būs obligātā kārtā jāiesauc 10, 20 vai 200 cilvēki, šis te darbu apjoms nemainās.”

“No šī gada 1. jūnija ir stājies spēkā likums par obligātu elektroniskā pasta adresi, tātad katram jaunietim, sasniedzot 18 gadu vecumu, ir obligāti tā jāizveido, protams, liela daļa nav izveidojusi. Mēs skatāmies, ja jaunietim ir šī elektroniskā adrese, tad pavēste par iesaukšanu tiks nosūtīta tur, ja nav tāda izveidota, tad uz viņa deklarēto adresi tiks nosūtīta ierakstīta vēstule,” piebilda majors.

Jaunieši, kas būs pieteikušies valsts aizsardzības dienesta trešajam iesaukumam, dienestu uzsāks 2024. gada jūlijā, un šajā iesaukumā tiks uzņemti 480 valsts aizsardzības dienesta karavīri.

Foto: Latvijas armija