Apspriedīs iespējas sniegt atbalstu uzņēmējiem energoresursu sadārdzinājuma dēļ

Finanšu un ekonomikas ministri pārrunās iespējas sniegt atbalstu uzņēmējiem energoresursu sadārdzinājuma dēļ, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja finanšu ministrs Jānis Reirs (JV).

Reirs norādīja, ka pieredze ar atbalsta sniegšanu iedzīvotājiem energoresursu sadārdzinājuma dēļ iepriekšējā ziemā ļauj cerēt, ka arī gaidāmajā apkures sezonā atbalsts iedzīvotājiem būs adekvāts, bet vēl jāapspriež dažas citas atbalsta iespējas, tostarp palīdzība uzņēmējiem.

“Mēs vēl turpināsim diskusijas un meklēsim papildu iespējas atbalstīt, piemēram, nav vēl atbalsts uzņēmējiem energoresursu sadārdzinājumam. Šodien ar ekonomikas ministru pārrunāsim fiskālo ietekmi un iespējas veikt šādu atbalstu,” sacīja Reirs.

Pēc viņa teiktā, 442 miljoni, kas ir plānoti, ir adekvāts atbalsts: “Šī ir ļoti sarežģīta programma, ir nepieciešama pacietība no visu iesaistīto puses – gan no pašvaldībām, gan politiķiem, gan sabiedrības. Informācija [par šiem atbalsta pasākumiem] ir atrodama.”

“Mēs ieturēsim to kursu, kuru paziņoja premjers Kariņš 2019. gadā, apspriežot 2020. gada budžetu – ja ieņēmumi darbaspēka nodokļos pieaugs straujāk nekā attīstība, tad mums ir iespēja mazināt šos darbaspēka nodokļus. Šobrīd kopā ar sociālajiem partneriem skatāmies veidu, kā tos samazināt. Tā varētu būt ilgtermiņa programma vairākiem gadiem,” sacīja Reirs.

Kā zināms, Saeima ceturtdien, 11. augustā, atbalstīja virkni pasākumu iedzīvotāju atbalstam, ņemot vērā energoresursu izmaksu straujo pieaugumu gaidāmajā apkures sezonā. Terminēti atbalsta pasākumi noteikti ar grozījumiem Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likumā.

Foto: Valsts kanceleja