Ap 10 000 skolotāju iziet Rīgas ielās

Šodien, 2. aprīlī, apmēram 10 000 skolotāji un viņu atbalstītāji no Rīgas un reģioniem pulcējās galvaspilsētā, lai plkst. 14:00 uzsāktu gājienu, protestējot pret valdības plāniem samazināt izglītības darbinieku algas.

Gājiena, kurš ātrā tempā virzījās no Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) ēkas Bruņinieku ielā līdz Ministru kabineta ēkai, priekšgalā gāja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodorganizācijas pārstāvji, tiem sekoja tūkstošiem skolotāji, rokās nesdami plakātus ar dažādiem saukļiem, kas mudināja vairāk domāt par tautas izglītību, kā arī nesamazināt izglītības darbinieku algas. Daži no saukļiem: Ne jau skolotāji noveda Latviju līdz bankrotam. Pensionārus uz mežu, bērnus uz ārzemēm, skolotāji izmirs paši. Jūs tērējat, mēs maksājam. Latvijas nākotne = miljonāri + analfabēti.

Pie Ministru kabineta protestētājus uzrunāja Finanšu ministrs Einars Repše, kā arī Izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe, tomēr skolotāji un viņu atbalstītāji negribēja klausīties ministru teiktajā, skaļi svilpjot.

Avots: BNA Latvia

sko1

sko2

sko3

sko4

sko5