Angela Merkele: Vācija nepieļaus, ka Volstrīta un Londonas Sitija uzspiež savus priekšstatus par naudas pelnīšanu

Vācijas kanclere Angela Merkele, savā dzimšanas dienā uzstājoties ar runu Bavārijas  Kristīgi Sociālās savienības partijas kongresā, sniegusi stingru paziņojumu par finanšu un ekonomiskas krīzes cēloņiem. Merkele, sakot runu partijas kongresā Nirnbergā, asi kritizēja ASV un Lielbritānijas finanšu institūtus un uzsvēra, ka sakarā ar globālo krīzi 27. septembrī Vācijā gaidāmās parlamenta vēlēšanas iegūst īpašu nozīmi.

Pēc Vācijas kancleres vārdiem, nepieciešams arī izdarīt visu iespējamo, lai nākotnē izslēgtu „ļaunprātīgu brīvības izmantošanu” finanšu tirgos. Starp galvenajiem 2007. gada beigās izcēlušās pasaules finanšu un ekonomiskās krīzes Merkele minēja „visatļautības sajūtu, alkatību, un centienus apmierināt personiskās ambīcija un vajadzības”.

Partijas „Kristīgi – demokrātiskā savienība”, kura visās vēlēšanās piedalās ciešā koalīcijā ar Kristīgi Sociālo savienību, līdere paziņoja, ka pasaules ekonomika ir jāorganizē tā, lai kalpotu cilvēku interesēm. „Mēs nekad nepieļausim situāciju, ka Volstrīta vai Londonas Sitija vispirms uzspiež savus priekšstatus par to, kā vajag pelnīt naudu, bet pēc tam piestāda citiem rēķinus par savām kļūdām,” paziņoja Merkele, vētrainu aplausu pavadīta.

Angela Merkele savā runā, kas tika teikta viņas 55 dzimšanas dienā, tāpat vērsās arī pie banku vadītājiem, aicinot tos pārvērtēt biznesa stratēģijas un nedzīvot tikai šai dienai.

Avots: www.2v.lv