Ameriks neizslēdz iespēju, ka «Rīgas satiksme» varētu celt cenas

Valdības nākamā gada valsts budžeta plāna paredzētais viena procentpunkta samazinājums iedzīvotāju ienākumu nodoklim Rīgas pašvaldībai nozīmēs ienākumu kritumu par 19 miljoniem eiro, tā LTV raidījumam “Rīta panorāma” norādīja Rīgas vicemērs Andris Ameriks.

Ienākumu bāzes samazinājums liks Rīgas domei daudz rūpīgāk plānot savu budžetu, norāda Ameriks, piebilstot, ka Rīgas dome savu budžeta plānu varētu iesniegt tikai 27. janvārī, līdz kuram jāizvērtē, kuras nozares atbalstīt un kādi varētu būt nākošā gada investīciju projekti.

Kā svarīgu punktu vicemērs atzīmē arī sabiedriskā transporta atbalsta jautājumu, kurš jārisina kopā ar Rīgas satiksmi (RS). Ameriks norāda, ka RS ir jāatrod veids, kā nodrošināt esošo atlaides politiku Rīgas sabiedriskajā transportā un jāapzinās, cik lielus līdzekļus valdība būs gatava ieguldīt nerīdzinieku pārvadāšanā. Pašlaik esot zināms, ka valdības plānos ir piešķirt tikai 5 miljonu eiro.

Ņemot vērā pašreizējos apstākļus, Ameriks neizslēdz iespēju, ka braukšanas maksa varētu palielināties, ja valsts nepiešķirs nepieciešamos līdzekļus RS.