Aldaris jaunu produktu izstrādē un alus kultūras popularizēšanā ieguldīs 2 miljonus eiro

Alus darītavai Aldaris šogad aprit 150 gadu jubileja, kuru atzīmēs visa gada garumā. Galvenais akcents jubilejas gadā tiks likts uz dažādu jaunu alus šķirņu attīstību un alus kultūras popularizēšanu, kopumā šim mērķim atvēlot 2 miljonus eiro, informē uzņēmumā.

Par godu Aldara 150 gadiem alus cienītājiem būs iespēja ne tikai baudīt jaunas, tirgū vēl nebijušas craft alus šķirnes, bet arī pašiem iesaistīties jaunu šķirņu radīšanā un izvēlē. Kopumā jaunu produktu izstrādē un ieviešanā tirgū šogad plānots investēt aptuveni pusmiljonu eiro.

Viens no vērienīgākajiem Aldara jubilejas gada notikumiem gaidāms jau aprīļa beigās, kad Aldara vēsturiskajā alus darītavā tiks atklāts modernākais alus muzejs Baltijā, kurā ieguldīts aptuveni 1,5 milj. eiro. Muzeja atklāšanas ietvaros tiks rīkota arī starptautiska alus konference, kurā piedalīsies viens no ietekmīgākajiem craft jeb ekskluzīvo alus šķirņu kultūras pārstāvjiem pasaulē – šīs kultūras aizsācējs ASV Garets Olivers no Brooklyn Brewery.

„Šis mums ir ļoti nozīmīgs gads. Mums ir gaidāma muzeja atvēršana, starptautiska alus konference, kā arī piedāvāsim pilnīgi jaunas un Latvijā vēl nebijušas alus šķirnes. Aldaris jau vēsturiski savā darbā ir iesaistījis apkārtējo sabiedrību un alus cienītājus, un šis noteikti būs gads, kur ikvienam būs iespēja izpausties,” atzīst Aldara vadītājs Marguss Kasteins.

Jau pašlaik ir izsludināts konkurss alus mājražotājiem, kura uzvarētājam būs iespēja brūvēt savu alu Aldara vēsturiskajā darītavā. Savukārt jau pavisam drīz ikvienam alus cienītājam būs iespēja piedalīties vērienīgā degustācijas kampaņā, lai kopīgi izvēlētos, kādu jaunu alus šķirni brūvēt.

„Mēs turpinām attīstīties un vēlamies, lai arī alus kultūra Latvijā turpinātu pilnveidoties, tādēļ šogad tik daudz uzmanības veltīsim dažādiem pasākumiem, kuros iesaistīsim apkārtējo sabiedrību. Alus ir mūsu sirdslieta, un mēs vēlamies, lai tā būtu arī citiem,” saka M.Kasteins.

Rīdziniekiem un viesiem Aldara jubilejas svinības gaidāmas 16.maijā Muzeja nakts ietvaros, kad Aldaris jau ceturto gadu pēc kārtas vērs durvis ikvienam interesentam.

Alus darītavas Aldaris pirmsākumi meklējami 1865. gadā, kad pēc Bavārijas vācieša Joahima Daudera ieceres Rīgas nomalē tika uzcelta alus darītava Waldschlösschen jeb Meža pils. Aldaris ir viena no retajām alus darītavām Latvijā, kas atrodas savā vēsturiskajā vietā un arī alus brūvēšanas tradīcijas ir saglabājusi līdz pat mūsdienām. 20. gs. sākumā Meža pils bija iemantojusi Eiropā modernākās alus darītavas slavu, par ko liecināja  1906. gadā  Rīgā organizētais Eiropas lielāko alus darītāju kongress. Aldara nosaukumu tā ieguva publiskā aptaujā 1937. gadā, kurā piedalījās 3339 cilvēki.