Aiziešana no eirozonas būtu lielākā Grieķijas katastrofa, norāda Francijas finanšu ministrs

Grieķijas aiziešana no eirozonas būtu lielākā katastrofa Atēnām, nevis citiem eirozonas dalībniekiem, paziņojis Francijas finanšu ministrs Mišels Sapina.

Francijas finanšu ministrs paudis savas bažas par Grieķijas palikšanu eirozonā, norādot, ka tas ir neiespējami pēc jūnija beigām, kad valstij būs jāatmaksā parādu saistības. Attiecības starp Atēnām un tās starptautiskajiem kreditoriem ir “iesaldētas”, pavēstīja Sapina.

“Taču, ja Grieķija pamet eiro, vai tā būtu problēma mums, frančiem? Vai vāciešiem vai eiropiešiem? Jā, tas būtu grūti, bet ne tādā mēroga kā tas būtu bijis pirms dažiem gadiem. Vislielākā katastrofa tā būtu Grieķijai un tās iedzīvotājiem,” sacīja ministrs.

Kā jau vēstīts, eirozonas partneri nevēlas sākt apspriest nekāda veida parādu atvieglojumus pirms Grieķija īsteno solītās reformas.

Katrā ziņā, grūtie ekonomiski politiskie noteikumi, ko uzstādījuši Grieķijas kreditori, rada nopietnas pārdomas un lēmuma pieņemšanu valsts premjerministram, proti, sekot kreditoru ieteikumiem un palikt eirozonā vai turpināt iebilst pret kreditoru prasībām, kas varētu piespiest Grieķiju ievērot vairāk taupības pasākumu.

Grieķijas valdība norādījusi, ka nevar vairāk nogriezt algas un pensijas, vienlaikus uzsverot, ka nevēlas arī pasliktinātas attiecības ar Eiropu, aicinot vienoties par abpusēju izdevīgu risinājumu.

Jau vēstīts, ka neraugoties uz to, ka iepriekš valsts šo priekšlikumu bija noraidījusi, Grieķija tomēr pieņēmusi lēmumu sasaistīt savu parādu vienā maksājumā un veikt to līdz 30. jūnijam.