Aizdevēju misija noslēgusies bez jauniem ieteikumiem Latvijai

Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) un Eiropas komisijas (EK) tehniskās misijas darbinieki, tiekoties ar Latvijas amatpersonām, izvērtējuši aizdevuma programmas mērķi un uzdevumu izpildi, bet jaunus ieteikumus Latvija neesot saņēmusi.

SVF un EK eksperti negatavos arī nekādu atskaiti, ne ziņojumu par šīs misijas rezultātiem Latvijas valdībai. Savukārt Latvija ir informējusi aizdevējus par aktuālo makroekonomisko situāciju, atjaunotajām prognozēm, šā gada budžeta izpildi, nākamā gada valsts budžeta gatavošanas darbiem un citām aktualitātēm, aģentūru LETA informēja Finanšu ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītāja Baiba Melnace.

Starptautiskā aizdevuma programmas partneru tehniskā misija Latvijā ilga nedēļu.

Jau ziņots, ka pašreizējās Finanšu ministrijas (FM) prognozes liecina, ka 2011.gadā Latvijas ekonomika varētu pieaugt par 3,3%, bet inflācija būt 0,9% līmenī. FM uzsver, ka ekonomika uzrāda pozitīvas attīstības tendences, kas liecina, ka krīzes seku pārvarēšana ir sākusies, tomēr pagaidām situācija saglabājas neskaidra un ļoti būtiski būs trešā ceturkšņa rādītāji.

Nākamā gada valsts budžeta aplēses un samazinājumi vēl ir neskaidri, tomēr FM jau vairāk kārt uzsvērusi, ka visi nepieciešamie darbi tiks veikti un nepieciešamā informācija iesniegta jaunajai valdībai.

Autors: NRA.lv