“airBaltic” vadītājs: 2022. gada sākums bija sarežģīts, bet situācija strauji uzlabojas

Latvijas nacionālā lidsabiedrība “airBaltic” arī šajā gadā plāno strādāt ar ievērojamiem zaudējumiem, šorīt intervijā Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumā “Rīta panorāma” apliecināja “airBaltic” izpilddirektors Martins Gauss.

“Aviācijas nozare piedzīvo ļoti lielu pieprasījumu. Izskatās, ka visi vēlas lidot un šī situācija ir izraisījusi problēmas visā Eiropā,” norādīja Gauss, apliecinot, ka lidmašīnu detaļu trūkumu dēļ “airBaltic” rudenī atcels vairākus reisus no Rīgas un Viļņas.

“Situācija ir tāda, ka mums nav pietiekoši daudz rezerves daļu. Atceltie lidojumi ir ļoti mazs skaits, salīdzinot ar citām kompānijām, kuras spiestas atcelt tūkstošiem lidojumu. Rezerves daļas trūkst visiem un tā nav tikai mūsu problēma,” sacīja Gauss.

Viņš neizslēdza, ka būs jānomā vēl kāda lidmašīna, bet viss ir atkarīgs no šo daļu piegādēm: “Protams, mums ir jaunas lidmašīnas un turpinām saņemt jaunas. Līdz gada beigām mūsu flotē būs 40 A220 tipa lidmašīnas.”

“Šogad esam pārvadājuši jau 1,3 miljonus pasažieru. Šis ir 350% palielinājums, salīdzinot ar pērno gadu,” pauda Gauss.

“airBaltic” izpilddirektors norādīja, ka aviokompānija cenšas atsākt strādāt ar peļņu, cik vien ātri iespējams, taču šim gadam vēl tiek prognozēti ievērojami zaudējumi. Konkrētu plānoto zaudējumu apmēru “airBaltic” izpilddirektors gan neminēja.

“Es sagaidu, ka Covid-19 ierobežojumi tiks koordinēti Eiropas Savienības līmenī. Protams, varam lidot ar maskām, bet es ceru, ka mēs neapstāsimies, kā tas bija pandēmijas sākumā,” sacīja Gauss.