Āfrikas cūku mēris turpina izplatīties, apdraudēta ir visa Latvijas teritorija

Kā intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam «Rīta Panorāma» norādīja Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) vadītājs Māris Balodis, Āfrikas cūku mēris (ĀCM) apdraud visu Latvijas teritoriju.

Balodis norāda, ka ĀCM Latvijā turpina izplatīties. Lai gan pašlaik inficēta tikai Latgales teritorija, netiek izslēgta iespēja, ka slimība varētu izplatīties pa visu Latvijas teritoriju.

Tiek norādīts, ka piemājas saimniecībām ar zemu biodrošības līmeni ir potenciāls veidot arvien jaunus inficēšanās gadījumus.

Patlaban pastiprinātas pārbaudes tiek veiktas Latgales reģionā, taču ņemot vērā ĀCM tendenci izplatīties par apdraudētu tiek uzskatīta arī visa pārējā Latvijas teritorija.

Balodis norāda, ka ĀCM ir grūti ierobežojama slimība, ko pierāda ārvalstu pieredze saskarsmē ar šo infekciju. Tiek norādīts uz faktiem, ka Spānija slimību apkaro jau 35 gadu garumā, kā arī to, ka Krievija to turpina darīt jau kopš 2008. gada.

Kā iepriekš ziņojām, 26. jūnijā trīs mežacūkām Baltkrievijas robežas apkārtnē tika konstatēts Āfrikas cūkas mēris. Slimībai izplatoties Saeimā tika pieņemts lēmums izsludināt ārkārtas situāciju Āfrikas cūku mēru skartajās teritorijās. Lēmums būs spēkā līdz 1.oktobrim.