ĀCM turpina uzsliesmot: aizdomas par saslimšanu arī Skaistas pagasta cūkām

Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektori ir noņēmuši paraugus mājas cūkām Skaistas pagasta dzīvnieku novietnē, kurā ir aizdomas par cūku saslimšanu ar Āfrikas cūku mēri (ĀCM).

Novietnē tiek turētas vairāk kā 200 cūkas un tā atrodas ĀCM jau iepriekš noteiktajā karantīnas un uzraudzības teritorijā.

PVD inspektori saņēma informācija no cūku novietnes par cūku veselības stāvokļa strauju pasliktināšanos un cūku nobeigšanos. Līdz laboratorisko analīžu saņemšanai tiek veikti visi slimību ierobežojošie pasākumi.

Brīvdienās ĀCM vīruss konstatēts 1 mājas cūkai Dagdas novada Svariņu pagastā, kur novietnē tika turēta 21 cūka, kā arī divās saimniecībās Bērziņu pagastā. Vienā saimniecībā ĀCM konstatēja 4 mājas cūkām, dzīvnieku novietnē bija 11 nobarojamās cūkas un 1 cūkai piemājas saimniecībā, kura saslima un nobeidzās.

ĀCM vīruss konstatēts arī 2 piemājas saimniecībās Krāslavas novada Ūdrīšu pagastā – vienā bija 3 cūkas, otrā novietnē – 2 cūkas. Tāpat Ūdrīšu pagastā ĀCM konstatēts arī 6 meža cūkām: 3 nomedītajām un 3 atrastām beigtām meža cūkām.

Mājas cūkām ĀCM vīruss konstatēts arī Krāslavas novada Kaplavas pagasta piemājas saimniecībā, kur saslima 2 cūkas.

Visas cūkas brīvdienās jau nogalinātas un iznīcinātas.

ĀCM vīruss konstatēts 2 nomedītiem meža cūku sivēniem Valkas novada Ērģemes pagastā, netālu no vietas, kur jau iepriekš bija konstatēts ĀCM meža cūkām.

Uz doto brīdi ĀCM konstatēts 45 meža cūkām un 46 mājas cūkām 24 piemājas novietnēs.