Āboltiņa neatbalsta Ralfa Dītera Montāga-Girmesa kā investora piesaisti “airBaltic”

Pašlaik partijai “Vienotība” nav skaidrības, kādēļ valdība par aviokompānijas “airBaltic” investoru izvēlējās Vācijas pilsoni Ralfu Dīteru Montāgu-Girmesu, ceturtdien intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja “Vienotības” līdere Solvita Āboltiņa.

Āboltiņa norādīja, ka neatbalsta Vācijas uzņēmēja Ralfa Dītera Montāga-Girmesa kā investora piesaisti nacionālajai aviosabiedrībai “airBaltic” : “Šis tomēr ir visas valsts jautājums, te ir jāvērtē arī, kādā veidā šīs lēmums ietekmē drošību, ekonomiku un arī mūsu nacionālās aviokompānijas nākotni,” sacīja Āboltiņa.

Viņa norādīja arī uz to, ka vairums “Vienotību” pārstāvošie ministri bija pret sadarbību ar vācu uzņēmēju, paužot viedokli, ka līdz ar to ir jāsaprot, kāpēc ministri vienbalsīgi nolēmuši atbalstīt sadarbību ar Montāgu- Girmesu. Vienlaikus viņa pieļāva, ka slēgtajā valdības sēdē, kurā tika spriests par šo jautājumu, izskanējusi informācija, kas ļāvis ministriem pieņemt attiecīgu lēmumu.

Āboltiņa noraidīja izskanējušās spekulācijas par to, ka varētu ieņemt satiksmes ministra amatu.

“Es kategoriski noraidu spekulācijas gan par iespējamām rokādēm, ko izdomā cilvēki. Lai labāk sacer pasakas bērniem. Es neredzu nevienu argumentu, kādēļ es varētu iesaistīties Laimdotas Straujumas valdībā un ieņemt kuru katru brīvu amatu valdībā,” sacīja Āboltiņa, noraidot, ka ir kandidāte satiksmes ministra amatam.

Viņa uzsvēra, ka viņas kompetences un zināšanas neatbilst satiksmes ministra amatam.

Vienlaikus viņa norādīja, ka ir pietiekami daudz citu kandidātu no “Vienotības” vidu, taču neprognozēja, ka jauns satiksmes ministrs varētu tikt iecelts pirms valsts budžeta pieņemšanas.

Jau ziņots, ka valdība pēc vairāk nekā četru stundu garām diskusijām akceptējusi finanšu konsultanta “Prudentia” atrasto investoru Latvijas nacionālajai aviokompānijai “airBaltic”.

Satiksmes ministrs Anrijs Matīss (V) informēja, ka apstiprinātais investors – Vācijas pilsonis Ralfs Dīters Montāgs-Girmess – aviokompānijā ieguldīs 52 miljonus eiro, bet valsts – 80 miljonus eiro.

Neilgi pēc investora atrašanas, ministru prezidente Laimdota Straujuma pieprasījusi satiksmes ministra Anrija Matīsa demisiju.

Savu lēmumu premjere skaidro ar ministra novilcinātajām darbībām saistībā ar valsts nacionālās aviokompānijas “airBaltic” attīstību. Pēc Straujumas domām, Matīss nav veiksmīgi uzraudzījis aviokompānijas stratēģisko virzību, kas liecina par to, ka, iespējams, viņš nav izmantojis visas potenciālās iespējas.