5 iemesli, kāpēc jums nepieciešams budžeta plāns

Ja esat, kaut mazliet, interesējies par personīgo finanšu pārvaldīšanu, noteikti jau zināt, ka tā pamatā ir budžeta plānošana. Tas nav nekāds noslēpums un par to runā un raksta visi finanšu eksperti, tomēr, par spīti tam, tikai retais patiešām plāno savu budžetu. Vairums vienkārši ļauj savai naudai brīvi plūst un, tādā veidā, pat nemanot rodas naudas iztrūkums. Tad tiek veikta aizdevumu salīdzināšana jeb lainan vertailu, lai pēc iespējas ātrāk iegūtu kredītu. Šāds finanšu pārvaldīšanas modelis neļauj izveidot stabilu finansiālo situāciju un bojā cilvēku dzīvi vēl daudzos citos veidos. Šeit būs pieci iemesli, kāpēc ikvienam ir nepieciešams budžeta plāns.

Budžeta plāns ļaus sasniegt finanšu mērķus

Budžeta plāns ļauj izveidot ilgtermiņa finanšu mērķus un pamazām uz tiem teikties. Ja jūs neplānosiet budžetu un ļausiet sev lieki tērēt naudu uz dažādiem niekiem, kā jūs domājat jebkad sakrāt naudu lielākiem pirkumiem vai izveidot uzkrājumu fondus? Budžeta plāns piespiež izvirzīt mērķus, iekrāt naudu, sekot līdzi savam progresam un pārvērst savus sapņus par realitāti. Varbūt arī budžeta esamība reizēm liks nožēlot to, ka neverat atļauties kādu iekārojamu sīkumu, tomēr domas par ilgtermiņa mērķu sasniegšanu noteikti ir daudz kārdinošākas. Tieši šī apziņa arī ļaus vieglāk kontrolēt sevi un neveikt nevajadzīgus, neplānotus pirkumus, kas tāpat nekādu labumu nedos.

Budžeta plāns neļaus jums tērēt naudu, kuras jums nav

Kā jau pašā sākumā tika minēts, vairums cilvēku nekontrolē savu naudas plūsmu un tāpēc,mēneša beigās naudas nereti pietrūkst un tiek ņemti kredīti. Cilvēki pie īstermiņa aizdevumiem jau ir tā pieraduši, ka uzskata to par normu, taču patiesībā norma ir nedzīvot pāri saviem līdzekļiem un vēl iekrāt naudu. To var paveikt tikai tad, ja jau iepriekš izplānosiet, kam un cik daudz naudas varat atļauties tērēt katrā pārskata periodā. Ja jūs zināsiet, kādi ir jūs ienākumi un plānotie izdevumi un pie tā arī pieturēsieties, jūs varēsiet pilnībā kontrolēt savu naudas plūsmu un naudas nepietrūks.

Budžeta plāns ļauj sagatavoties finanšu problēmām

Dzīve ir pilna ar negaidītiem pārsteigumiem. Daži no tiem ir labi, bet daži ne pārāk. Piemēram, darba zaudējums, pēkšņi, neatliekami tēriņi vai citas likstas var negatīvi ietekmēt finansiālo situāciju, taču, ja jums ir budžeta plāns, tad neviena finanšu neveiksme nav gluži neplānota. Pirmkārt, budžeta plānošana paredz arī iekrājumu fonda izveidei, kas ļaus atrisināt gandrīz jebkuru negaidītu finanšu problēmu un, otrkārt, iekļaujot budžeta plānā sadaļu neparedzētiem tēriņiem, vismaz daļēji sagatavots jūs būsiet vienmēr.

Budžeta plāns ļauj viegli pamanīt sliktos finanšu ieradumus

Budžeta plāna veidošana piespiež regulāri sekot līdzi saviem tēriņiem un izprast to apmērus un lietderību. Bieži vien mēs pat neaizdomājamies par to, kur lieki izšķiežam savu naudu, bet budžeta plāns to parāda skaidri un gaiši. Piemēram, kad piefiksējat savus izdevumus, noteikti pamanīsiet, kur tiek tērētas pārāk lielas summas un, papētot mazliet sīkāk, noteikti sapratīsiet, kādi ir šo tēriņu iemesli. Piemēram, ja neadekvāti daudz tērējat pārtikai, papētot šo kategoriju sīkāk, jūs varētu atklāt, ka pārāk bieži ēdat ārpus mājas, vai arī bieži pērkat produktus, ko nemaz nepatērējat. Ja atradīsiet un izskaudīsiet visus nelāgos naudas ieradumus, finansiālā situācija ātri vien uzlabosies.

Budžeta plāns ļauj dzīvot mierīgāk

Vislielākais ieguvums, kas rodas no visa iepriekš minētā kopā, ir vienkārši mierīgāka, kvalitatīvāka dzīve. Cik bieži jūs esat satraukts un stresa pārņemts tikai tāpēc, ka satraucaties par savām finansēm? Noteikti, ka bieži, bet, ja jums būtu izveidots budžeta plāns un visu par savām finansēm jūs zinātu jau vismaz mēnesi iepriekš, šādam satraukumam nebūtu pamata. Iedomājieties, cik laba būtu dzīve, ja jums nebūtu jādomā par to, kur sadabūt naudu, ik reizi, kad notiek kas neparedzēts un jūs skaidri zinātu, ka jums pietiks naudas visam, ko jums vajag.

Kā redzams, budžeta plāna izveide var sniegt ļoti daudz būtisku priekšrocību, tāpēc nav nekādu iemeslu šādu plānu neveidot. Tas nav sarežģīti, vien prasa mazliet laika un zināšanu. Vairāk par budžeta plānošanu un citiem finanšu jautājumiem varat lasīt interneta vietnē alfalainaa.fi.

Publicitātes materiāls