Ventspils – sakoptākā un labāk pārvaldītā pilsēta Latvijā

Sens teiciens vēsta – skaistums neko nav vērts, ja par to neviens nesajūsminās. Šādu apgalvojumu droši var izmantot, runājot arī par pilsētām. Nav noslēpums, ka Latvijas iedzīvotāji ir vērīgi un savā ziņā prasīgi par to, lai pilsētvide būtu kopta, pievilcīga un tajā būtu patīkami uzturēties gan pašiem, gan nebūtu kauns no ārvalstu tūristiem. Nevienam nav šaubu par to, ka Latvija ir skaista un tajā ir daudz pievilcīgu vietu un pilsētu. Bet kura tad ir Latvijas sakoptākā pilsēta iedzīvotāju acīs?

Bieži var dzirdēt, ka tieši Ventspils ir sakoptākā un skaistākā pilsēta Latvijā, uz kuru labprāt dodas atpūtnieki no visas Latvijas un tuvām un tālām ārvalstīm.

To, ka Ventspils ir krāšņākā un labāk pārvaldītā pilsēta Latvijā, apliecina arī nesen veiktā Sabiedriskās domas un tirgus izpētes centra (SDTIC) iedzīvotāju aptauja. Iegūtie dati liecina, ka Ventspili par sakoptāko pilsētu uzskata tik tiešām liels skaits Latvijas iedzīvotāju.

SDTIC projektu vadītāja Laura Pētersone, komentējot aptaujas datus atzīst, ka rezultāti ir pat pārsteidzoši. “Lai arī paredzējām, ka Ventspils varētu būt viena no pilsētām, kas iedzīvotāju acīs ir atzīta un mīlēta, nevarējām iedomāties, ka dati būs tik uzskatāmi pārliecinoši”, tā SDTIC pārstāve. “Nākamo sekotāju Valmieru, Ventspils apsteigusi par vairāk nekā pusi. Jāpiebilst, ka no visiem aptaujātajiem, tikai 4,9% bija Ventspils iedzīvotāji, tāpēc noteikti nevar rasties bažas par to, ka katrs respondents par skaistāko atzinis savu dzimto pilsētu”, piebilst Pētersone.

Izpelnoties iedzīvotāju novērtējumu Ventspils ieguvusi 37,1% respondentu atzinumu, tai seko tādas pilsētas kā Valmiera (15,2%), Kuldīga (13,1%), Cēsis (11,8%), Jelgava (11,3%) un Sigulda (10,7%). Tikmēr mūsu galvaspilsētu Rīgu par sakoptāko un labāk pārvaldīto pilsētu atzinuši vien 3,5%.

Laikam vairs nav iemeslu šaubīties par Ventspili kā sakoptāko Latvijas pilsētu, un nav iemeslu neapgalvot, ka šāds novērtējums ir pamatots. Iebraucot Ventspilī, grūti nepamanīt tās sakopto apkārtni, pilsētas dārzus, parkus un skvērus, kā arī daudzveidīgo un bagātīgo dabas ainavu. Arī šo pavasari pilsēta ir sagaidījusi ar cerībām un prieku – visapkārt mirdz skaistas puķu dobes, krāšņas strūklakas, kas priecē ventspilniekus un Ventspils viesus.

Ventspilī lielu lomu pilsētas tēla veidošanā spēlē ziedu kompozīcijas, kuras katru gadu tiek iekļautas apstādījumos Ventspils ielās, parkos, dārzos un skvēros. Tāpat Ventspilī vasaras sezonā puķoti tērpi tiek darināti 9 figurālām ziedu skulptūrām, no kurām iespaidīgākā ir Lielā ziedu gotiņa, kas gozējas Sarkanmuižas pļavā, kā arī tiek uzstādītas puķu piramīdas, apgaismes stabos iekārti puķu podi un veidoti daudz citu ziedu rotājumu. Kopumā ik gadu pilsētu rotā simtiem tūkstoši puķu.

Un ne jau tikai pavasarī vai vasarā Ventspils ir skaista, tāda tā ir visu gadu. Vienmēr izdomājot ko jaunu, ar ko pārsteigt savus iedzīvotājus un pilsētas viesus. Acīmredzot, jāuzslavē pilsētas vadība, kas vienmēr piedomā pie tā, lai ikvienam būtu patīkami uzturēties Ventspilī. Iedzīvotāju atzinums ir lielākā pateicība un pierādījums tam, ka Ventspilī ar pārvaldību viss ir kārtībā, cilvēki to pamana un novērtē.

Foto: Juris Prešņikovs