Ventspils – augsto tehnoloģiju pilsēta

Ventspils pilsēta mūsdienās sniedz būtisku ieguldījumu Latvijas attīstībā un izaugsmē – tā nodrošina neskaitāmas darba vietas, atver jaunas rūpnīcas un ir attīstījusies kā starptautiskas nozīmes tranzīta centrs. Katru dienu Ventspils turpina attīstīties arvien straujāk, par ko liecina arī uzņēmumu vērienīgie investīciju plāni Kurzemes ostas pilsētā.

Aizvadītajā nedēļā uzņēmums “HansaMatrix” parakstīja aizdevuma līgumu ar Eiropas Investīciju banku par 10 miljonu eiro lielu finansējuma piešķiršanu. Divas trešdaļas no saņemtā aizdevuma – vairāk nekā 6 miljoni eiro – ir paredzēti jaudas palielināšanai un jaunu tehnoloģiju ieviešanai divos Ventspils uzņēmumos – “HansaMatrix Ventspils” un “EuroLCDs”, kas darbojas Ventspils brīvostas industriālajā teritorijā. Jau pašlaik uzņēmumā “HansaMatrix Ventspils” ir nodarbināti vairāk nekā 200 cilvēki un nākotnē šo skaitu plānots divkāršot.

“Tik ievērojamas investīcijas Ventspils uzņēmumos nozīmē vien to, ka tā arvien vairāk kļūst par augsto tehnoloģiju pilsētu,” uzskata AS “HansaMatrix” izpilddirektors Ilmārs Osmanis.

Viņš atzīst, ka sadarbojas un jūt atbalstu no Ventspils brīvostas pārvaldes puses. “Mūsu uzņēmumi tiek izvietoti piemērotās ražošanas telpās Ventspils Augsto tehnoloģiju parkā, Ventspils brīvostas industriālajā teritorijā un nodrošināti ar nepieciešamo infrastruktūru, kā arī mums ir draudzīgi telpu nomas nosacījumi. “HansaMatrix” paliek Ventspilī un turpina attīstīt šeit savas kapacitātes,” žurnālistiem pauž Osmanis.

Neapšaubāmi, vērtējot būtiskus izaugsmes rādītājus, tai skaitā atalgojumu, nodarbinātību, Eiropas fondu līdzekļu pieejamību un citus, ir skaidri redzams, ka Ventspils ir izteikts līderis starp Latvijas republikas pilsētām un viennozīmīgi attīstās teju visos uzņemējdarbības virzienos.

Jāpiezīmē, ka Ventspilī attīstās ļoti dažādas rūpnieciskās nozares – kokapstrāde, biodīzeļdegvielas ražošana, mašīnbūve, sveču ražotne, elektronisko shēmu un šķidro kristālu displeju ražošana, poliuretāna izstrādājumu un ēkas celtniecības moduļu ražošana, elastīgā iepakojuma un hidraulisko iekārtu, šokolādes un koksnes granulu ražošana, metālapstrāde, lielgabarīta stiklšķiedras rūpniecisko iekārtu un apkures sistēmu ražošana.

Pilsētas attīstība un uzņēmēju panākumi gan nebūtu iespējami bez Ventspils pilsētas domes līdzdalības un ieguldījuma. Kā atzīst Ventspils mērs Aivars Lembergs, “visu, kas atkarīgs no pašvaldības, mēs darām. Pārējais ir privāto uzņēmēju rokās.”