Šveices banku vadītājiem aizliedz izbraukt ārpus valsts

Šveices privātbankas aizliegušas saviem topmenedžeriem izbraukt ārpus valsts robežām, vēsta avīze „Financial Times”. Bankas bīstas, ka ārzemēs to vadītāji var tikt apcietināti aizdomās par ārzemju klientu cenšanos izvairīties no nodokļu nomaksas. Vairums banku, kuras izlēmušas veikt šādu drošības pasākumu, vadītājiem ir liegts apmeklēt ASV. Taču dažu privātbanku topmenedžeriem ir pilnībā aizliegts doties uz ārzemēm, ieskaitot pat kaimiņvalstis Franciju un Vāciju.

2008. gadā Šveices bankas atradās ASV un Vācijā veikto mahināciju ar nodokļiem izmeklēšanas centrā. Tā Šveices banku UBS turēja aizdomās par to, ka tā palīdzēja saviem klientiem amerikāņiem izmantojot rēķinus ofšora zonās izvairīties no nodokļu nomaksas. UBS bija spiesta sniegt Savienoto Valstu tiesību sargājušajām iestādēm informāciju par 250 klientiem – amerikāņiem, tādejādi pārkāpjot Šveices likumu par bankas noslēpumu. Bez tam, banka piekrita izmaksāt 780 miljons ASV dolāru lielu sodu.

Financial Times” atzīmē, ka liegums ārzemju braucieniem ir ieviests G 20 aprīlī Londonā notiekošās sanāksmes priekšvakarā. Gaidāms, ka sanāksmē tiks pieņemts lēmums izveidot ofšoru zonu, kurā var tikt iekļauta arī Šveice, „melno sarakstu”. Citi pretendenti iekļūšanai šajā sarakstā – Beļģija un Luksemburga – jau paziņojušas par nodomu pārskatīt likumu par bankas noslēpumu.

Avots: www.2v.lv