Mogerīni: sankcijas pret Krieviju netiks atceltas

Ņemot vērā to, ka Minskā panāktā vienošanās par pamieru Austrumukrainā netiek pilnībā ievērota, sankcijas pret Krieviju netiks atceltas, piektdien Rīgā notiekošajā ārpolitikas konferencē sacīja Eiropas Savienības (ES) augstā pārstāve ārlietās un drošības politikas jautājumos Federika Mogerīni.

Mogerīni norādīja, ka Minskas pamiers Ukrainas austrumos netiek ievērots pilnībā, tādējādi nevar būt runas par sankciju atcelšanu.

“Sankcijas pret Krieviju netiks atceltas, kamēr neuzlabosies drošības situācija Ukrainā,” sacīja Mogerīni, norādot, ka nepieciešamības gadījumā tās tiks pastiprinātas.

Savukārt komentējot pašreizējo situāciju Ukrainā, Mogerīni atzina, ka patlaban tā atgādina pagājušā gadsimta piecdesmitos gadus, uzsverot, ka Krievija ir pārpratusi ES centienus palīdzēt Ukrainai, acīmredzot uzskatot Eiropu par konfliktu turpinātāju.

ES pārstāve norādīja, ka Ukrainā nepieciešams veikt reformas un ES palīdzēs šo reformu īstenošanā.

Kā jau ziņots, 12. septembrī spēkā stājās jaunās ES sankcijas pret Krieviju, ņemot vērā tās agresiju Ukrainā. Jaunās sankcijas attiecās uz finanšu tirgiem, ierobežojot to pieeju Krievijas naftas kompānijām, tai skaitā «Rosņeftj», «Transņeftj» un gāzes koncernam «Gazprom».

Tāpat noteikti dažādi finansiāliem ierobežojumi, kas, galvenokārt, skars kapitāltirgus jomu un divejāda lietojuma preču ražotājus. Sankciju sarakstā iekļautas vairākas bankas, tai skaitā ”Rosselkhozbank”, “Sberbank, ”Gazprombank” un VEB.

Uz nenoteiktu laiku pārtraukta arī finanšu ieguldīšana naftas krājumu meklējumos Krievijas arktiskajā reģionā.

ES noteikusi tirdzniecības aizliegumu ar deviņiem aizsardzības uzņēmumiem – ”OAO Almaz Antey”, “OAO NPO Bazalt”JSC Kalashnikov”, “JSC Sirius”, “OJSC Stankoinstrument”, “OAO JSC Chemcomposite”, “JSC Tula Arms Plant”, “NPK Technologii Maschinostrojenija” un “OAO Wysokototschnye.

Papildināts arī to fizisko un juridisko personu loks, kurām piemēroti dažādi ierobežojumi saistībā ar viņu atbalstu Krievijas darbībām Ukrainā. Zināms, ka sarakstā iekļautas vairākas Krievijas amatpersonas un uzņēmumi, kā arī personas no pašpasludinātās «Doņeckas tautas republikas» un Krievijas okupētās Krimas.