Jansons: Es varētu būt neērts Valsts prezidents gan valdībai, gan parlamentam

Opozīcijā esošās Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) izvirzītais Valsts prezidenta amata kandidāts, tiesībsargs Juris Jansons piekrita kandidēt uz šo amatu, lai veicinātu demokrātijas procesus un lai sabiedrība vērtētu, kāds prezidents valstij nepieciešams.

Intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” viens no oficiālajiem kandidātiem Juris Jansons atzina, ka viņam bija svarīgi piedalīties vēlēšanās, lai veicinātu demokrātiskus procesus. “Ir svarīgi, lai būtu diskusija starp kandidātiem,” atzina Jansons.

Tāpat viņš atzina, ka tā bijusi iespēja vēlreiz pievērst uzmanību tām problēmām, kuras pamanījis Tiesībsarga birojs. “Es redzu, kā varētu daudz ātrāk, efektīvāk darīt labas lietas,” uzsvēra Jansons, piebilstot, piemēram, nevienlīdzības mazināšanu un nabadzības sliekšņa samazināšanu.

Tajā pašā laikā viņš atzina, ka, ja politiķi rīkosies tā, kā solīja, tad rezultāts ir prognozējams, un viņš netiks ievēlēts.

Vaicāts, vai būtu, kādi politiskie spēki, kuri nebūtu apmierināti ar viņa uzvaru vēlēšanās, Jansons atzina, ka “varētu būt neērts gan valdībai, gan parlamentam”, jo ka Valsts prezidents viņš sasauktu valdības ārkārtas sēdes, pieminot, piemēram šobrīd notiekošo “izpildvaras iejaukšanos justīcijas varā.”

Kā zināms, Zaļo un zemnieku savienību veidojošās Latvijas Zemnieku savienības valde nolēmusi Valsts prezidenta amatam virzīt tiesībsarga Jura Jansona kandidatūru.

Foto: F64