Izstrādās fiskālās disciplīnas likumprojektu

Vakar, 30.jūnijā Ministru kabinets nolēma izstrādāt fiskālās disciplīnas likumprojektu, informē Ministru kabineta preses sekretārs Aivis Freidenfelds.

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis uzsver, ka „ņemot vērā valsts ekonomisko situāciju un Latvijas politisko vidi, kurā raksturīgas īslaicīgas, sadrumstalotas koalīcijas, ir raksturīgi papildu „spiedieni” uz valdību tuvojoties dažādām vēlēšanām, kā dēļ pieaug papildus budžeta izdevumi. Tāpēc nākotnē, lai valsts spētu izvairīties no līdzīgām problēmām, likumā vajadzētu konkrēti noteikt gan budžeta deficīta apmēru, gan tam sekojošo iespējamo izdevumu apjomu.”

Valdība uzdeva Finanšu ministrijai sadarbībā ar Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministriju, Tieslietu ministriju un Valsts kanceleju līdz 2009.gada 15.decembrim izstrādāt fiskālās disciplīnas likumprojektu.

Ministru prezidents norāda, ka izstrādāt šādu likumprojektu nepieciešams, lai nodrošinātu labākās prakses pārņemšanu fiskālās disciplīnas un ekonomikas izaugsmes jomā, nosakot būtiskākos struktūras elementus – bezdeficīta budžeta veidošanu visos līmeņos, ieņēmumu pieauguma novirzīšanu, iesaistīto institūciju kompetenci, budžeta resora atbildību, informācijas par budžeta izdevumiem sniegšanas un sabiedrības līdzdalības nosacījumus.

Likumā jānosaka Saeimas, Ministru kabineta, citu institūciju un pašvaldību kompetenci, lai nodrošinātu fiskālās disciplīnas ievērošanu visos valsts pārvaldes līmeņos.

Avots: Bizness.lv