Darbu uzsākusi Latvijā pirmā spageti ražotne

Darbu uzsākusi Latvijā pirmā spageti ražotne

Šā gada rudenī viens no vadošajiem graudu pārstrādes uzņēmumiem Baltijā
AS „Dobeles dzirnavnieks” atvēris Latvijā pirmo spageti ražotni. Turpmāk
Latvijas iedzīvotājiem būs iespēja iegādāties pašmāju rūpnieciski
ražotos spageti. Tirgū būs pieejami zīmolu „Presto” un „Primo” spageti
no mīksto kviešu miltiem un spageti, kas ražoti no cieto kviešu mannas,
ar zīmolu „Dobele”.

Kopējās investīcijas spageti ražotnē ir 4,86 miljoni eiro, no kuriem 3,8 miljoni eiro investēti tehnoloģijās un iekārtās. Lieljaudas ražotne tapusi nepilnu divu gadu laikā. Tās kapacitāte ir aptuveni 3t gatavās produkcijas stundā. „Esam saņēmuši pirmos lielāka apjoma spageti pasūtījumus, tāpēc paredzam, ka jau 6 mēnešu laikā spēsim nodrošināt ražotnes jaudu vismaz 50% apmērā. Prognozējam, ka no kopējā realizācijas apjoma 90% sastādīs eksports,” par jauno projektu un nākotnes iecerēm stāsta Kristaps Amsils, AS „Dobeles dzirnavnieks” valdes priekšsēdētājs.

Spageti ražotnē ir jaunākās un modernākās itāļu tehnoloģijas, kas savienojumā ar augstas kvalitātes izejvielām nodrošina stabilu, nemainīgi augstas kvalitātes gala produktu. Iekārtu uzstādīšanā un ražošanas uzsākšanas periodā piesaistīti labākie savas jomas speciālisti un tehnologi no Itālijas. Tāpat kā pagājušajā gadā atklātā īsformas makaronu ražotne, arī jaunā ražotne ir vienīgā lieljaudas spageti rūpnīca Latvijā. Tā ir unikāla arī ar savu izkārtojumu – tehnoloģijas izvietotas četros stāvos (līdzīgi kā jau esošā pastas ražotne) atšķirībā no  līdzīgām ražotnēm, kas parasti izvietotas vienā līmenī. Vairāku līmeņu risinājums nodrošina vēl lielāku efektivitāti ražošanas procesā.

Spageti ražošana ir likumsakarīgs turpinājums uzsāktajai attīstībai 2012. gadā, kad AS „Dobeles dzirnavnieks” atklāja īsformas makaronu ražotni. „Esam Latvijā vienīgie, kas sākuši rūpniecisko spageti ražošanu. Produkts ir papildinājums jau esošajam makaronu klāstam. Īpaši nozīmīgi tas ir eksporta tirgiem, jo, piedaloties starptautiskajos iepirkumos, visai bieži nepieciešams piedāvāt gan īsformas makaronus, gan spageti,” par jauno ražotni stāsta K. Amsils. Sākotnēji produkciju plānots eksportēt uz esošajiem tirgiem, taču paralēli notiek darbs pie jaunu tirgu apgūšanas. Jau nākamā gada februārī uzņēmums piedalīsies vērienīgajā pārtikas izstādē Gulfood 2014 Dubaijā, kurā tiks pārstāvēti uzņēmumi no vairāk nekā 150 valstīm.