Zariņš: Ekonomikas ministrija turpina piesegt OIK afēru

Ekonomikas ministrija (EM) turpina veco stāstu un ar savu darbību piesedz obligātās iepirkuma komponentes (OIK) afēru, šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” norādīja Saeimas deputāts Ivars Zariņš (Saskaņa).

Zariņš informēja, ka ir iepazinis ar EM izvērtējumu, kas, pēc viņa sacītā, liecinot, ka pēc būtības “nekāda piedāvājuma nav”. “Tas, ko EM ir sagatavojusi ir nevis, kā izpildīt Saeimas lēmumu, bet kā to nepildīt,” izteicās politiķis.

“Principā EM nodarbojas ar lielu demagoģiju,” uzskata Zariņš, salīdzinot OIK ar smadzeņu audzēju, no kura ir jātiek vaļā, bet EM runājot nevis par to, kā tikt galā ar šo “smadzeņu audzēju”, bet gan par to, kas notiks, kad nocirtīs galvu. “Tās ir pilnīgas muļķības,” atzina Zariņš, piebilstot, ka EM turpina piesegt OIK.

Kā zināms, Saeima iepriekš uzdeva Ekonomikas ministrijai (EM) izvērtēt iespējas atcelt OIK no šā gada 31. marta, tomēr, pamatojoties uz ministrijas sniegto informāciju, ka OIK straujai atcelšanai būs smagas ekonomiskās sekas, valdība lēma nevirzīt priekšlikumu par OIK atcelšanu Saeimas noteiktajā termiņā.

Foto: Unplash