Vilnītis: Liepājas SEZ pārvaldības modeļa maiņa radīs nevajadzīgus riskus

Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) pārvaldības modeļa maiņa nav nepieciešama – Satiksmes ministrijas iniciētās izmaiņas ir politisks uzstādījums, šorīt intervijā LTV raidījumam “Rīta panorāma” sacīja Liepājas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis (LRA).

Vilnītis atgādināja, ka Liepājā iebilst pret pilsētas SEZ pārvaldības modeļa maiņu: “Es tajā saskatu politisku uzstādījumu. Cerējām, ka izvērtēšana būs pamatīgāka. Mūsu gadījumā ir piedāvāts likumprojekts, bet šis izvērtējums līdz galam nav noticis.”

“Šobrīd Liepājas osta joprojām ir pašvaldības kontrolē, un valsts un uzņēmēji piedalās pārvaldībā. Liepājas ostai pēdējais mēnesis ir bijis ļoti labs. Jūlija mēnesis, salīdzinot ar pagājušā gada jūlija mēnesi, ir bijis par 6,3% ražīgāks, vairāk kravu pārkrauts,” klāstīja Vilnītis.

“Mēs nevēlamies labi strādājošu sistēmu sabojāt,” piebilda Liepājas mērs.

Pēc viņa sacītā, saistībā ar ostu modeļa maiņu ir daudzi vēl neizvērtēti riski. “Pāriet uz kapiltālsabiedrību, kas ir vērsta uz peļņu, radīt riskus uzņēmējiem izmaksu pieaugumā un iekšējā konkurencē, manuprāt, ir ļoti nepārdomati,” piebilda Vilnītis.

Kā zināms, Satiksmes ministrija iecerējusi likvidēt Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārvaldi un tās mantu un finanšu līdzekļus nodot kapitālsabiedrībai, kas īstenos Liepājas SEZ pārvaldīšanu.

Liepājas SEZ ietilpst ne tikai osta, bet arī 65% pilsētas teritorijas, tostarp, piemēram, Karosta un daļa bijušā “Metalurga” teritorijas, kur sākts attīstīt industriālo parku.