Vilks norāda, ka Rīga atņem naudu, kuru varētu ieguldīt algu celšanā

Vilks norāda, ka Rīga atņem naudu, kuru varētu ieguldīt algu celšanā

Rīgas ambīcijas uz tērēšanu ir ļoti lielas un atņem naudu, ko varētu ieguldīt algu paaugstināšanā visas valsts mērogā, intervijā laikrakstam «Diena» paudis finanšu ministrs Andris Vilks (V).

Vilks norāda: «Kaut vai trolejbusu iepirkums, kas veikts Rīgā, parādīsies valsts kopējā korekciju deficītā, un nedrīkstētu būt tā, ka Rīgas satiksme dzīvo lielos mīnusos, bet sadarbībā ar pašvaldību tiek piedāvāta neadekvāta politika.»
Ministrs norāda – ir jau labi nodrošināt kādam bezmaksas transportu, tomēr jāņem vērā, ka to kompensēs ne jau citi Rīgas nodokļu maksātāji, bet visa valsts.
«Nevaram atļauties budžetā cita veida tēriņus, no kuriem ieguvēji būtu visi Latvijas iedzīvotāji, to vidū rīdzinieki, jo arī rīdziniekiem interesē lielākas algas un mazāks iedzīvotāju ienākumu nodoklis,» sacīja ministrs.
«Tas, uz cik lieliem procentiem Rīga savulaik aizņēmās naudu, lai būvētu daudzdzīvokļu mājas, bija absurds. Tas labi izskatās vienīgi lozungos, bet par to maksā visa Latvija un jau sen. Tāpat arī ar Dienvidu tiltu,» viņš paskaidroja.
Vilks uzsvēra, ka šo kritiku pelnījušas arī citas pašvaldības, jo to tēriņos ir daudz populisma, bet nav iespējas to novērst.
«Tieši ar pašvaldību populismu saistītos mīnusus ir visgrūtāk prognozēt, kas arī ir Latvijas budžeta vislielākā problēma,» teica ministrs.