Turcijai noteiktais pārtikas embargo attieksies uz dārzeņiem un augļiem

Pēc dažādam nedēļām stāsies spēkā Krievijas noteiktais pārtikas embargo Turcijai – tas galvenokārt attieksies uz dārzeņiem un augļiem.

“Mēs runājam par divām galvenajām produktu grupām. Pirmais ir dārzeņi, tostarp tomāti u.c., un otrs ir augļi,” pirmdien paziņoja Krievijas premjerministra vietnieks Arkādijs Dvorkovičs.

Viņš piebilda, ka arī citi produkti varētu tikt pakļauti importa aizliegumam, tai skaitā jau iepriekš minētie gaļas, vistas, piena un zivju produkti, taču pagaidām augļi un dārzeņi būs galvenie produkti, kurus skars importa aizliegums.

Tiek norādīts, ka aizliegums stāsies spēkā pēc dažām nedēļām – tādā veidā mazumtirgotāji varēs atrast alternatīvus piegādātājus. “Mēs šo lēmumu pamatojam ar nepieciešamību izvairīties no papildus pārtikas cenu pieaugumu vietējā tirgū,” sacīja Dvorkovičs.

Pēdējos desmit mēnešos Turcija Krievijā importējusi lauksaimniecības produkciju un preces nedaudz virs viena miljarda dolāru vērtībā, kas ir par 21,2% mazāk nekā attiecīgajā laika periodā pērn.

Turcijas dārzeņi veido aptuveni 20% no dārzeņu importa uz Krieviju. Tiek norādīts, ka Maskava varētu izvēlēties iegādāties dārzeņus no citām valstīm, piemēram, Irānas, Izraēlas, Marokas, Azerbaidžānas un Uzbekistānas.

Kā zināms, saistībā ar nesen notikušo incidentu, kad Turcija netālu no Sīrijas notrieca Krievijas kara lidmašīnu, Maskava sākusi īstenot aktīvas pretdarbības pret turku uzņēmējiem un valsts pilsoņiem. Viens no pirmajiem soļiem ir pārtikas embargo.