Šlesers: Ir pienācis laiks, lai atdzimtu nacionālais bizness

Ir pienācis laiks izveidot rīcībspējīgu valdību Latvijā, intervijā “Neatkarīgajai” pauda uzņēmējs, ekspolitiķis Ainārs Šlesers, kurš nesen paziņoja par atgriešanos politikā.

Viņš uzsvēra, ka patlaban, kad valdošo partiju reitingi ir tik zemi, ka sociologi pat vairs nepublicē datus, politiķi pēkšņi saprot, ka pandēmijas laikā viņi ir izgāzušies: “Par to liecina amatpersonu atlaišanas, visādi vakcinācijas biroji, kovidreklāmas naudas, kas tiek novirzītas partijām pietuvinātiem cilvēkiem. Un tieši tagad atkal parādās „oligarhu” katliņš, sak, nekā cita vairs nav, atgriezīsimies pie vecajām vērtībām.”

“Tieši tāpēc, ka vairs negribu uz to visu no malas noraudzīties, esmu pieņēmis lēmumu atgriezties politikā: nedrīkst pieļaut, ka šobrīd valsti vada visādi izbijuši „menti” un drošībnieki – pseidotiesiskuma aizstāvji Jurašs un Bordāns,” turpināja Šlesers.

“Piedodiet, bet es negribu, lai tagad visādi juraši un bordāni krātu politiskos punktus uz mana rēķina, situācija ir nobriedusi, esošā valdība ir nespējīga strādāt, 85% no sabiedrības nesaprot, ar ko šī valdība nodarbojas un kāpēc tā pieņem tādus lēmumus, kādus pieņem, tāpēc esmu gatavs nolikt malā visu, ar ko nodarbojos, un iekļauties režīmā 7/24, lai pēc nākamajām Saeimas vēlēšanām pie varas nāktu spēcīga valdība, kurai ir konkrēts plāns un kurā strādā nevis kaut kādi neveiksminieki bez pieredzes, bet gan profesionāļi. Saprotu, ka, uzrādot man kaut kādas absurdas apsūdzības, ir sākusies politiskā kampaņa, un es esmu pieņēmis šo izaicinājumu,” sacīja Šlesers.

Pēc viņa paustā, tas, ka KNAB bijušie vadītāji nolēma iet politikā, ir simptomātiski: “Nav izslēgts, ka esošā prokuratūras vadība, kas patlaban atbalsta safabricēto procesu pret mani, nākotnē plāno pievienoties Bordāna partijai.”

“”Vienotības” cilvēki jau 20 gadus bijuši pie varas, viņi jau ir atšālējušies – kā ilgi atvērta gāzētā ūdens pudele. Ir pienācis laiks izveidot rīcībspējīgu valdību Latvijā,” uzsvēra Šlesers.

“Visu noteiks vēlēšanu rezultāti. Bet uzņēmēju atbalsts man šobrīd ir ļoti spēcīgs, turklāt cilvēki skaidri redz to absurdu, kādā grimst esošā vara. Piemēram, tranzīta nozare. Pavisam nesen Ministru prezidents Kariņš (JV) Saeimā pateica, ka tranzīta nozare ir pagātne, Latvijai tā vairs neesot vajadzīga, tagad vajagot koncentrēties uz gudro ražošanu. Kur tad tā ir?! Izņemot gudru muldēšanu, šī valdība neko citu nepiedāvā,” sacīja Šlesers.

Pēc viņa teiktā, „Latvijas dzelzceļš”, kas vienmēr strādāja ar peļņu un dotēja pasažieru pārvadājumus, pats ir kļuvis par dotējamu uzņēmumu: “Pērn 45 miljoni eiro ir atdoti dotācijās. Vai kāds par to atbildēs? Protams, ne. Mūsu valstī tu vari nedarīt neko, proti, nolaist uz grunti milzīgu uzņēmumu, un tev par to nekas nebūs. Bet, ja kāds kaut ko dara – tāds kā Šlesers, piemēram -, obligāti tiks atrasta kāda kļūdiņa, par ko viņu notiesāt.”

“Valdība nedara neko… Nē, kāpēc neko? Iedod aviokompānijai „airBaltic” 250 miljonus eiro un aizver lidostu. Lielāku absurdu grūti iedomāties. Eiropā visas lidostas strādā! Rīgas lidosta ir tranzīta lidosta, bet, ja lidos tikai vietējie pasažieri, tā paliks tikai kā maza vietēja mēroga lidosta. Manā laikā no lidostas „Rīga” bija ap simt reisiem, no „Rīgas” lidoja pa visu pasauli. Tagad atgūt tranzīta pasažierus, kuri „Rīgu” jau ir aizmirsuši, būs ļoti grūti. Pēc gada šeit vairs nebūs, ko glābt. Neizslēdzu, ka šā gada beigās Kariņa valdībai nāksies „airBaltic” dot kārtējos 250 miljonus eiro. Un par to pakāsto pusmiljardu eiro nevienam nebūs jāatbild,” uzsvēra politiķis.

Foto: F64