Simtiem migrantu iestrēguši uz Grieķijas – Maķedonijas robežas

Simtiem migrantu joprojām iestrēguši uz Grieķijas – Maķedonijas robežas, izmisumā saucot: “Nogaliniet mūs vai palīdziet,” vēsta raidsabiedrība “CNN”.

Pēc traģiskajiem notikumiem Parīzē, daudzas Eiropas valstis nolēmušas ierobežot bēgļu plūsmu, kā arī daudzviet ir sasniegts bēgļu uzņemšanas limits. Zviedrijas premjerministra vietniece Asa Romsone, teju valdot asaras, atzinusi, ka valsts vairs nevar tikt galā ar cilvēku pieplūdumu, un Zviedrija slēdz savas robežas visiem migrantiem.

Vakar aptuveni 200 nelegālie imigranti mēģinājuši izlauzties cauri dzeloņdrāšu žogam uz Grieķijas robežas ar Maķedoniju.

Uz šīs robežas pieredzēts viens no vissmagākajiem protestiem, kopš bēgļu krīzes sākšanās – aptuveni 10 vīrieši no Irānas aizšuvuši savas lūpas, iebilstot pret aizliegumu iekļūt Eiropā. Vīrieši, klusēdami, sēž policijas acu priekšā, uz viņu ķermeņiem ir vērojami tādi uzraksti kā “Irāna”, “Vienkārši brīvība”.

Šī ir lielākā bēgļu krīze kopš Otrā pasaules kara, un pagaidām vēl nav redzams tās atrisinājums.

Jau vēstīts, ka Maķedonija un citas Balkānu valstis pagājušās nedēļas vidū paziņoja, ka ļaus šķērsot valsts robežu tikai tiem bēgļiem, kas bēg no bruņoto konfliktu zonām, piemēram, Sīrijā, Irākā un Afganistānā.

Neskatoties uz atjaunoto robežkontroli un vēsajiem laikapstākļiem, migranti turpina ierasties Grieķijā, lai vēlāk nokļūtu citās Eiropas valstīs.