RAKUS: Atšķirībā no iepriekšējiem viļņiem, šobrīd mēs esam izveidojuši izolatorus

Ļoti daudziem pacientiem Covid-19 noris kā blakusslimība, intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” sacīja Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) valdes loceklis Haralds Plaudis.

“Ļoti daudziem pacientiem, kas pie mums patlaban nonāk, kovids noris kā blakusslimība. Šobrīd Austrumu slimnīcā ārstējas 310 pacienti, kuriem ir konstatēta Covid-19 infekcija, un 40% pacientu tā ir pamatdiagnoze, bet 60% tā ir blakusdiagnoze,” atzina Plaudis.

Pēc viņa teiktā, kopumā RAKUS ārstējas 310 pacienti ar Covid-19. 40% slimnieku Covid-19 ir pamatdiagnoze, bet pārējiem blakus diagnoze.

“Ļoti krasi iezīmējas tas, ka lauvas tiesa pacientu, kuriem Covid-19 ir pamatdiagnoze, ir nevakcinēti vai nepabeiguši vakcinācijas procesu. Plaušu bojājumus mēs redzam tieši šiem pacientiem. Ar omikrona variantu tas izceļas īpaši spilgti,” piebilda Plaudis.

Atšķirībā no iepriekšējiem viļņiem, kad RAKUS koncentrējās uz specializēto gultu izveidi Covid-19 slimnieku ārstēšanai, šoreiz slimnīcā izveidoti izolatori: “Šobrīd mēs esam izveidojuši izolatorus, lai nodalītu inficētu, neinficētu pacientu plūsmas visās nodaļās. Mēs esam šai situācijai gatavi.”

RAKUS turpina sniegt plānveida veselības aprūpes pakalpojumus. “Atsevišķās sfērās, protams, šie pakalpojumi, ir ierobežoti, bet mēs neesam pārtraukuši plānveida pakalpojumu sniegšanu,” teica mediķis.

“Jautājums ir par personāla pieejamību. Pašreiz mēs tiekam galā, slimības lapas ir, bet ir plāns, kā pārorganizēt pacientus, lai pacienti saņemtu palīdzību. Šobrīd arī neesam pārtraukuši plānveida pakalpojumu sniegšanu, vien atsevišķās sfērās tie ir ierobežoti,” atzina RAKUS pārstāvis.

Foto: Valsts kanceleja