PVD pārbaudīs svaigu augļu un dārzeņu tirgotājus

Tuvojoties pašmāju dārzeņu jaunajai sezonai, Pārtikas un veterinārais dienests, papildus ierastajām pārbaudēm, pastiprinātu uzmanību pievērsīs svaigu augļu un dārzeņu tirdzniecībai – preces kvalitātei, uzglabāšanas apstākļiem un informācijai, kuru par preci patērētājam sniedz tirgotājs.

Martā, veicot pārbaudes Rīgas Centrāltirgū, Pārtikas un veterinārais dienests no tirdzniecības izņēmis 803 kg augļu un dārzeņu, tostarp tomātus, papriku, ziedkāpostus, citronus, bumbierus, banānus, kivi, avokado.

Daļai izņemto preču nebija iespējams identificēt īpašniekus, bet daļai tirgotāji nevarēja uzrādīt preču izcelsmi apliecinošus dokumentus.

Izņemtie augļi un dārzeņi nodoti Rīgas Nacionālajam Zooloģiskajam dārzam dzīvnieku ēdināšanai.

Atgādinām, ka pagājušā gada pavasara – vasaras sezonā PVD pārbaudīja 2 216 uzņēmumus, kas nodarbojas ar svaigu augļu un dārzeņu tirdzniecību. 15 % no tiem PVD konstatēja dažādus ar izcelsmes valsts norādēm saistītus pārkāpumus – preces izcelsmes valsts nebija norādīta vispār vai bija norādīta nepareizi.

PVD aicina patērētājus, iepērkoties, būt prasīgiem un atgādina:

Jums ir tiesības zināt pārtikas produkta izcelsmi. Ja tirgotājs redzamā vietā nav novietojis informāciju par izcelsmes valsti, proti – kur auguši noskatītie gurķi, tomāti vai zemenes, jautājiet to viņam. Ja tirgotājs atsakās šādu informāciju sniegt vai arī tā neizklausās ticama, nepērciet, dodieties pie cita tirgotāja.

Ja Jums ir aizdomas, ka tirgotājs maldina par preces izcelsmi, piemēram – citā valstī audzētus dārzeņus uzdod par vietējas izcelsmes, neiegādājieties tos, jo visticamāk par tiem pārmaksāsiet. Vietējas izcelsmes dārzeņi un augļi parasti, vismaz sezonas sākumā, ir dārgāki par ievestajiem.

Aizdomu gadījumā informējiet Pārtikas un veterināro dienestu, zvanot uz PVD uzticības tālruni 67027402! Viss, kas jums jādara – jāatstāj maksimāli precīza informācija par tirgotāju un iespējamo problēmu uzticības tālruņa automātiskajā atbildētājā.

Foto:Pexels/https://pixabay.com/en/users/Pexels-2286921//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/