Puntulis: Mans lielais mērķis ir saglabāt un attīstīt mūsu nacionālo identitāti

Es vēlos attīstīt modernu nacionālismu, intervijā “Neatkarīgajai” pauda kultūras ministra amata kandidāts Nauris Puntulis.

Komentējot to, ka Kultūras ministrijas pārziņā ir gan integrācijas, gan mediju politika, viņš uzsvēra, ka tur viņa un bijušās kultūras ministres Daces Melbārdes (NA) rokraksts varētu atšķirties. Arī valodas jautājumā.

“Nekad neesmu atbalstījis ideju, ka mums vajadzētu ieguldīt tik daudz līdzekļu satura pieejamībā krievu valodā. Es gan esmu atbalstījis ideju par subtitrēšanu, tas, manuprāt, ir izglītojoši. Nepiekrītu domai, ka mums būtu jāatbalsta mediju telpa krievu valodā, baidoties, ka klausītājs vai skatītājs izglītosies svešu mediju telpā, kas nav mūsu valsts interesēs. Ja cilvēks ir gatavs interesēties par politiskajiem procesiem valstī, lai viņš to dara, izmantojot valsts valodu,” izteicās Puntulis.

Runājot par Uzvaras svētkiem, ministrs pauda, ka šiem krievvalodīgajiem, kuri joprojām sevi identificē ar Padomju Savienību, nav nekā cita, tikai “uzvara pār fašismu”. “Ar ko tad viņiem lepoties? Ar to, ka viņi 70 gadu ir bojājuši dzīvi pusei Eiropas? Ar 1917. gada boļševiku apvērsumu, kad tika dedzinātas grāmatas un mākslas darbi? Ar nobendētajiem cilvēku miljoniem? Ar nabadzību, kas valdīja lielākajā daļā teritorijas? Krieviem, lielai nācijai, nav pa kaulam, ka mēs viņiem liekam mācīties latviešu valodā. Bet klausīties Čaikovski un lasīt Puškinu – tam liela daļa ir par slinku. Tāpēc tā vietā vajag ko citu, un tas “cits” ir viņu uzvara pār fašišmu. Ar kādiem upuriem un kādiem līdzekļiem – tas nav svarīgi. Šai uzvarai – kā vienīgajam panākumam – viņi arī pieķeras. Reiz Lielajā ģildē dziedāju pasākumā, kuru Krievu drāmas teātra aktieri veltīja izcilā krievu dzejnieka Jeseņina daiļradei. Klausītāju bija ļoti maz, bet dienu vēlāk – pie “uzvaras” pieminekļa – tūkstošiem cilvēku. Šis kontrasts manī radīja nopietnas pārdomas par izvēlēm, kā stiprināt nacionālo pašapziņu,” komentēja kultūras ministrs.

“Mans lielais mērķis ir: šajā globālisma un hibrīdkaru pasaulē saglabāt un attīstīt mūsu nacionālo identitāti. Tas ir Kultūras ministrijas vistiešākais uzdevums. Es vēlos attīstīt modernu nacionālismu,” savas ieceres ministra amatā atklāja Puntulis.

Foto: F64