Premjers: Latvija jau iepriekš kritizēta par to, kā uzrauga riskantos naudas līdzekļus bankās

Latvija jau vairāk nekā pirms gada kritizēta par to, kā uzrauga riskantās naudas apriti bankās, šorīt intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” atzina Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Pēc Kučinska vārdiem, Latvija jau vairāk nekā pirms gada saņēmusi kritiku par to, kā tiek uzraudzīta nerezidentu naudas aprite bankās. Pēc tam esot piedāvātas lielākas finanses Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta darba uzlabošanai, bet nekas īpaši mainījies neesot.

“Vairāk nekā gadu atpakaļ, jau zināmā mērā saņemot kritiku, kā mēs uzraugam riskantos naudas līdzekļus bankās, kā notiek koordinācija starp nodaļām, jau piedāvājām gan kapacitātes uzlabošanai lielākus naudas resursus, bet faktiski tādas lielas kustības nebija,” skaidroja premjerministrs.

“Dienesta darbs jāuzlabo radikāli,” pauda premjers, piebilstot, ka šaubās, vai to var izdarīt esošais vadītājs Viesturs Burkāns.

“Prasība no manas puses ir visas šīs te nodaļas darbības vadības radikāla uzlabošana. Vai to var izdarīt tas pats vadītājs, es neesmu pārliecināts,” sacīja Kučinskis, norādot, ka esošajam vadītājam Burkānam nav īpaši lielas izredzes uzvarēt konkursā un turpināt darbu.

Kā zināms, Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienestam jeb Kontroles dienestam pašreiz tiek meklēts jauns vadītājs. Konkursā pieteicies arī dienesta līdzšinējais vadītājs Viesturs Burkāns.

Premjers norādīja, ka Finanšu sektora attīstības padome šodien spriedīs par regulējumu “čaulas kompāniju” ierobežošanai. Sagaidāms, ka no valsts puses nāks arī citi piedāvājumi finanšu sektora darba sakārtošanai.

Viņš vēlreiz uzsvēra, ka nav runa par vēršanos pret visiem nerezidentu darījumiem Latvijas bankās, bet tikai pret “čaulas kompānijām”. Pēc premjera domām, izmaiņu ieviešana tiks pieprasīta pakāpeniski un bankas spēs pārorientēties.

Foto: Valsts kanceleja