Partija “No sirds Latvijai” iestājas pret VID vadības atalgojuma palielināšanu

Saeimas frakcijas “No sirds Latvijai” deputāti šodien, 8.septembrī, balsoja pret grozījumiem Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā, ar kuriem paredzēts palielināt Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadības atalgojumu.

“No sirds Latvijai” uzskata, ka šobrīd nav pieļaujams izraut no vispārējās atalgojuma sistēmas un pārskatīt tikai VID vadības atalgojumu bez sistēmiskas iepriekšējās atalgojumu reformas rezultātu izvērtēšanas.

“Izskanējušais arguments, ka Valsts ieņēmumu dienests “rada priekšnoteikumus valsts pastāvēšanai un funkciju izpildei”, mūsuprāt, ir pārspīlēts. Mēs apzināmies, ka no nodokļu iekasēšanas efektivitātes ir atkarīgs, kā tiks īstenota valstī pieņemtā nodokļu politika, un ir svarīgi, ka valsts augstākās amatpersonas ir profesionāli un kompetenti speciālisti. Tomēr šobrīd izceļot vienu iestādi no vienotās atalgojuma sistēmas, tiek radīts kārtējais precedents likumdošanas normu piemērošanai vienai iestādei, vienam notikumam,” pauž partija savā paziņojumā.

“Mēs vēršam uzmanību, ka vēl joprojām valsts pārvaldē ir iestādes, kas ne tuvu nespēj saviem darbiniekiem izmaksāt maksimāli pieļaujamo atalgojumu, kamēr citas “peldas” naudā un var maksāt saviem darbiniekiem dažādas piemaksas,” norāda partija.

“No sirds Latvijai” ieskatā ir jāpārskata atalgojuma sistēma kopumā, izvērtējot pastāvošās sistēmas nepilnības.

Jau vēstīts, ka valdība pirms nedēļas atbalstīja pilotprojekta īstenošanu Valsts ieņēmumu dienestā (VID), paaugstinot atalgojumu iestādes vadībai, lai vēlāk vērtētu atalgojuma palielināšanas iespējas valsts pārvaldē kopumā.

Atalgojuma palielināšana skar arī VID ģenerāldirektoru, kas paredzēts Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likuma grozījumos, kas steidzamības kārtā tiks iesniegti izskatīšanai arī Saeimā.

Vienlaikus valdība uzdeva Valsts kancelejai sadarbībā ar Finanšu ministriju līdz nākamā gada 1. septembrim sagatavot ziņojumu un priekšlikumus par iespējamām izmaiņām valsts pārvaldes atalgojuma sistēmā.

Foto:Alexas_Fotos/https://pixabay.com/en/users/Alexas_Fotos-686414//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/