Ministrs: Nekompensējot minimālas algas pieaugumu veselības jomā, aprūpe kļūs dārgāka

Ja minimālās algas pieaugums netiks kompensēts, veselības aprūpē būs mazāk līdzekļu un pacienti būs spiesti izmantot maksas pakalpojumus, pirmdien intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS).

“Es kā veselības ministrs esmu par minimālās algas celšanu, jo mūsu nozarē daudzi strādā par minimālo algu, taču tās pieaugums ir jākompensē,” sacīja Belēvičs.

Ministrs iezīmēja drūmu nākotnes vīziju gadījumā, ja minimālā alga nākamgad tiks paaugstināta, bet tās pieaugums veselības aprūpes jomā netiks kompensēts, proti, veselības aprūpe kļūs dārgāka un arī rindas pie ārstiem pieaugs.

“Ja minimālās algas celšana netiek kompensēta, tas rezultēsies divās lietās priekš pacientiem – veselības aprūpe kļūs dārgāka vai būs garākas rindas,” sacīja Belēvičs, piebilstot, ka rindas jau tagad ir diezgan garas un iemesli tam ir visdažādākie.

“Ja minimālā alga valstī tiks paaugstināta par septiņiem eiro – līdz 367 eiro, veselības nozarei nepieciešams papildu 7,1 miljons eiro, bet, ja līdz 370 eiro – 9,5 miljoni eiro,” norādīja ministrs.

Jau vēstīts, ka valdība arvien nav vienojusies par minimālās algas apmēru nākamgad.

Minimālās algas apmēra jautājums izsaucis smagas diskusijas valdības un sociālo partneru starpā – viena puse piedāvā minimālo algu saglabāt pašreizējā līmenī vai skatīt to kontekstā ar neapliekamā minimuma paaugstināšanu, savukārt otra puse piedāvā celt minimālo algu par 15 eiro.

Savukārt finanšu ministrs Jānis Reirs šorīt raidījumā “Rīta Panorāma” norādīja, ka vienošanās par minimālās algas celšanu līdz 370 vai 380 eiro jau esot panākta.