LIZDA: jaunajā pedagogu atalgojuma modelī trūkst būtiskas detaļas

Straujiem soļiem tuvojoties jaunajām mācību gadam arvien aktuālāks kļūst jautājums par jauno pedagogu atalgojuma modeli un iespējām izmaiņām pedagogu darbā no nākamā gada, kad nolemts īstenot jauno modeli. Kā pirmdien intervijā LTV raidījumā “900 sekundes” atzina Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) priekšsēdētāja Inga Vanaga, arodbiedrība jaunajam modelim piekritīs tikai tad, ja tiks ņemti vērā tās priekšlikumi.

Valdība šī jautājuma izskatīšanu atlikusi jau pāris reizes un nu solīts par to lemt šī vidū. Kā norāda Vanaga, ja no valdības puses turpināsies vilcināšana, tad arodbiedrība lems par tālāko rīcību, piebilstot, ka jebkurā gadījumā arodbiedrība jauno pedagogu atalgojumu modeli varēs atbalstīt tikai tad, ja tiks ņemti vērā tās priekšlikumi.

Viņa atgādināja, ka jau vairākkārt arodbiedrība norādījusi uz vairākām nepilnībām saistībā ar jauno pedagogu atalgojuma modeli, piebilstot, ka aizvien ministrija nav ņēmusi vērā vairākus priekšlikumus, tai skaitā norādes uz grafiku, kā tiks pakāpeniski palielināts atalgojums.

“Šajā pēdējā saņemtā versijā no ministrijas mēs diemžēl neredzam, ka šīs grafiks būtu pievienots (…) taču, ja nav ņemta vērā šī nepieciešamība pēc grafika, tad pedagogi neredz atalgojuma pieauguma perspektīvu,” sacīja Vanaga.

Viņa paud, ka arodbiedrība no savas puses grafiku ir iesniegusi un konceptuāli modelis ir gatavs, taču ņemtas vērā nav mazās detaļas, līdz ar ko LIZDA nevar piekrist jaunajam pedagogu atalgojuma modelim.

Jau vēstīts, ka IZM nolēmusi jaunā pedagogu atalgojuma modeļa ieviešanu atlikt uz nākamo gadu. Lai to īstenotu, vajag papildu 10,5 miljonus eiro. Šāda summa nepieciešama 2016.gada četriem mēnešiem, bet jau no 2017.gadā tam vajadzētu trīs reizes lielāku summu.