Līdz 2018. gadam nav iespējams pāriet uz mācībām tikai latviešu valodā, uzskata Seile

Līdz 2018. gadam nav iespējams ne kvalitatīvi, ne sabiedrībai pieņemamā veidā pāriet uz mācībām tikai latviešu valodā, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” pauda Izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile.

Nacionālo apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK aktualizējusi jautājumu par pāreju uz izglītību latviešu valodā mazākumtautību skolās un 10. jūnijā tiekoties ar izglītības un zinātnes ministri, vēlējas saņemt atbildi, taču, kā norāda partiju biedri, no Seiles neesot to saņēmuši.

Kā šorīt intervijā LTV atzina Seile, viņa šādi ieceri tuvākā laikā neatbalsta: “Jautājums, ko uzdeva Nacionālā apvienība, vai es atbalstu pāreju uz mācībām tikai latviešu valodā no 2018.gada – mana atbilde ir nē. Šis nav darbu uzdevums, ko es kā ministre esmu saņēmusi valdības deklarācijā un domāju, ka līdz 2018. gadam nav iespējams šo uzdevumu paveikt ne kvalitatīvi, ne sabiedrībai pieņemamā veidā,” savu viedokli pauda Seile.

Viņa gan piebilda, ka ilgtermiņā šādu virzību atbalstītu un par tālāko rīcību attiecībā uz šo jautājumu varētu spriest valdība.

Jau vēstīts, ka Nacionālo apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK aktualizējusi jautājumu par pāreju uz izglītību latviešu valodā mazākumtautību skolās, tādējādi virzoties uz vienotu izglītības sistēmu. VL-TB/LNNK vēlas panākt bērnudārzu un skolu pakāpeniska pāreja uz mācībām latviešu valodā.