Lembergs: Ventspilnieku ieguvumi no ostas nākotnē var samazināties

Lai arī Ventspils brīvosta un tur esošie termināli kopumā aizvadīto gadu noslēguši pozitīvi, ASV sankcijas gada beigās devušas lielu triecienu, preses konferencē norādīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Viņš informēja, ka Ventspils brīvosta vienīgā no Latvijas ostām 2019. gadu ir noslēgusi ar plus zīmi. “Ventspilī kravu pieaugums šogad bija 1%. Jāsaka gan, ka decembris ir ar lielu mīnus zīmi – pret pagājušo gadu samazinājums ir vairāk nekā par vienu trešdaļu,” sankciju ietekmi pieminēja Lembergs.

Mīnuss esot naftas produktiem, bet lielākos plusus esot devušas akmeņogles un labība. “Mani īpaši priecē labība, jo, lai arī tas nav liels pieaugums, tas ir būtiski vairāk, nekā iepriekšējos gadus,” piebilda politiķis.

“Ja runājam par termināliem, tad “Ventspils nafta” termināls ir strādājis ar plus zīmi. Savukārt “Ventbunkers” ir milzīgs kritums – par 600 tūkstošiem tonnu jeb par vienu trešdaļu. Tas iet uz grunti. Pieaugums arī ir “Ventall” terminālam,” norādīja Lembergs.

Pēc viņa sacītā, Ventspilij pēc ostas nonākšanas pilnīgā valsts pārziņā nāksies saskarties ar dažādām problēmām, jo rīdziniekus osta un tās attīstība neinteresēs. Viņš prognozēja, ka konflikts starp ventspilniekiem un brīvostas termināliem, un to vēlmi nopelnīt būtiski pieaugs.

“Līdz ar to būtiski samazināsies arī ventspilnieku ieguvumi no tā, ka osta ir Ventspilī. Par to man ne mazāko šaubu. To ir pierādījusi ostas 100 gadu attīstība,” norādīja Lembergs.

Viņš informēja, ka vismaz viens investors jau ir atteicies investēt Ventspilī, un pieļāva, ka uzticība no investoru puses būtiski samazināsies. “Līdz ar to es ostai šogad prognozēju sliktus rezultātus,” piebilda politiķis.

Foto: F64