Lembergs: Valdību veidojošās partijas vieno Meroni nauda

Jauno valdību veidojošās partijas vieno Šveices advokāta Rūdolfa Meroni nauda, preses konferencē sacīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Komentējot KPV LV politiķa Alda Gobzema no Saeimas tribīnes pausto, ka vienīgais iemesls, kāpēc viņa partijas biedrs Artuss Kaimiņš atbalsta “Jaunās Vienotības” valdību, ir Rūdolfa Meroni piedāvātie 100 tūkstoši eiro, Lembergs norādīja, ka par Meroni ietekmi valdībā ir brīdinājis jau iepriekš.

Viņš vērsa uzmanību arī uz Gobzema pieminēto Aivaru Gobiņu, norādot, ka “paskatoties “Lursoft” datu bāzē, var redzēt, ka viņš ir saistīts ar veselu virkni Meroni pārvaldībā esošo uzņēmumu”.

Pēc Gobzema sacītā, sarunā par Meroni naudas dalīšanu piedalījies arī “Vienotības” ģenerālsekretārs Artis Kampars. “Un uz ko tas vedina domāt? Vai gadījumā nav tā, ka “Jauno laiku” arī finansēja Meroni? Kampara kunga klātesamība faktiski pierāda, ka “Jaunā Vienotība” ir tā pati “Vienotība”, ko arī finansē Meroni. Te gan nav pieminēta “Attīstībai/Par!”, bet tur arī ir zināmas ēnas,” norādīja Lembergs.

“Tā kā nav šaubu, ka šobrīd jau jālieto tāds jēdziens kā “Meroni Kaimiņš”. Kaimiņa faktiski nav, ir Meroni un viņš ir viņa sulainis,” norādīja politiķis, piebilstot, ka arī JKP spice ir Meroni sulaiņi.

“KPV LV un “Vienotība” ir viens veselums, un viņus vieno Ostapa Bendera jeb Rūdolfa Meroni nauda,” uzsvēra Lembergs.

“Tā kā tad, kas jūs redzat fotogrāfijās valdību, tad tur ļoti pietrūkst šie oligarhu personāži, kuri faktiski šo valdību veido. Tad tur vajag pielikt klāt arī Māri Martinsonu, Māri Sprūdu un arī tādu krievu oligarhu kā Gucerijevu, lai gan formālais akcionārs ir Grigorijs Guseļņikovs [..], runa ir par PNB banku, kas ir galvenie Jaunās konservatīvās partijas finansētāji un noteicēji,” norādīja politiķis.

Kā ziņots, pēc Gobzema sacītā, konflikts starp viņu un Kaimiņu sācies pēc tam, kad Artuss Kaimiņš piedāvājis pieņemt simts tūkstošus eiro no Šveices advokāta Rūdolfa Meroni. “Mēs visi pateicām “nē”. Tas bija brīdis, kad starp mani un Kaimiņu sākās konflikts,” no tribīnes norādīja Gobzems.

“Šī valdība ir Meroni veidota valdība. Un es līdz pēdējām ticēju, ka tev ar to nav nekāda sakara, bet tev ir. Un tas ir vienīgais iemesls, kāpēc Artuss Kaimiņš pēkšņi ir kļuvis par kvēlu “Vienotības” atbalstītāju,” Saeimas plenārsēdē sacīja Gobzems.