Lembergs kritizē Latvijas atteikšanos no lētākas dabasgāzes

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) atteicās no lētās ASV dabasgāzes, lai nopelnītu uz Latvijas tautas rēķina, sacīja Ventspils pilsētas domes deputāts Aivars Lembergs.

Lembergs, komentējot ziņu, ka Latvija pagājušajā gadā neizmantoja iespēju iegādāties ASV piedāvāto sašķidrināto dabasgāzi, kas bija būtiski lētāka nekā Eiropas tirgū pieejamā, norādīja: “Kariņš atteicās no lētas dabasgāzes Latvijai, Latvijas patērētājiem un tautai. Kariņ, jūs zināt, cik tagad jāmaksā cilvēkiem par dabasgāzes patēriņu? Cik reizes ir auguši rēķini? Cik smagi tas ir ģimenes budžetam?”

Viņš uzsvēra, ka milzīgie rēķini skar lielāko daļu Latvijas. “Kāpēc, Kariņ, jūs atteicāties no ASV lētās dabasgāzes par labu Krievijas dārgajai dabasgāzei? Kādi motīvi jūs vadīja? Kādas intereses jūs vadīja? Es jums atbildēšu – spekulatīva peļņa uz Latvijas tautas rēķina,” norādīja Lembergs.

Latvijas Bankas ilgtspējas virziena vadītājs Edvards Kušners norādījis, ka 2022.gada aprīļa sākumā toreizējais ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (NA) ar ierēdņiem un “Latvenergo” pārstāvjiem darba vizītē apmeklēja ASV, lai “pārrunātu ilgtermiņa sadarbību enerģētikas jomā”.

Vizītes laikā Latvijas delegācija saņēmusi piedāvājumu iegādāties sašķidrināto naftas gāzi (LNG) 10 teravatstundu (TWh) apmērā, slēdzot līgumu uz 10 gadiem.

Vienlaikus Kušners norāda, ka sarunas ar ASV gāzes kompānijām Latvijas valdības līmenī, vai tās uzdevumā, netika sāktas.

Foto: F64