Krieviņš tuvākos gadus Latvijas valsts pārvaldē neplāno strādāt

Bijušais Valsts kancelejas direktors Mārtiņš Krieviņš atteiksies no piedāvājuma ieņemt Saeimas ģenerālsekretāra amatu, intervijā žurnālam “Ir” atzina pats Krieviņš.

Viņš norādīja, ka tuvākos gadus Latvijas valsts pārvaldē vairs neplāno strādāt. “Tomēr esmu pateicīgs par piedāvājumiem, bet droši vien to nedarīšu,” par piedāvājumu ieņemt vakanto Saeimas ģenerālsekretāra amatu sacīja Krieviņš.

Krieviņš norādīja, ka neapmierinātība ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) izdienas pensiju likumprojekta virzību Saeimā bija iemesls viņa atbrīvošanai no amata. Viņš skaidro, ka pagājušajā nedēļā sarunā ar Ministru prezidentu Māri Kučinski (ZZS) pauda neapmierinātību ar KNAB izdienas pensiju likumprojekta virzību Saeimā.

“Un tad man tika piedāvāts parakstīt atlūgumu ar nākamo dienu, 21.martu, jo neesot nodrošināta normāla pārstāvniecība Saeimas komisijā, lai gan es tajā mirklī atrados ārpus Latvijas, un par to, ka nav šis jautājums beidzot “nokopts”,” stāstīja Krieviņš.

Viņš atzina, ka viņš kā Valsts kancelejas vadītājs un KNAB konkursa komisijas priekšsēdētājs ir atbildīgs par minētā likumprojekta virzību, tomēr viņš piebilst, ka viņam neesot jānodrošina Saeimas komisiju labvēlīgs balsojums par kādu likumprojektu. “Tiku atlaists par to, ka nepietiekami daudz darīju attiecībā uz šo likumprojektu. Man ir grūti spriest, vai tas ir iegansts vai cēlonis. Man jau liekas, ka mūsu valstī neatlaiž ierēdņus tikai par to, ka viņi nav piedalījušies vienā komisijas sēdē,” sacīja Krieviņš.

Viņš gan norāda, ka netic, ka par viena likumprojekta neaizstāvēšanu Saeimā atbrīvo no amata un acīmredzot ir pirmais “šāds gadījums”.

Jau vēstīts, no 21.marta Mārtiņš Krieviņš vairs nepilda Valsts kancelejas direktora pienākumus. Bijušais Valsts kancelejas direktors Mārtiņš Krieviņš amatu pametis pēc premjera Māra Kučinska aicinājuma.

Līdz jaunā Valsts kancelejas vadītāja iecelšanas šos pienākumus pilda Valsts kancelejas Juridiskā departamenta vadītāja Inese Gailīte.

Foto: Valsts kanceleja