Ķīnā pieņem nākamās piecgades plānu

Ķīnas galvaspilsētā Pekinā 18. oktobrī noslēdzies Ķīnas Komunistiskās partijas Centrālkomitejas plēnums, par kura rezultātu kļuva pēc skaita 12. valsts piecu gadu sociālekonomiskās attīstības plāna (2011.-2015. g.) pamatnostādnes.

Pilnībā programmu paredzēts izstrādāt līdz nākamā gada martā gaidāmajai Visķīnas Tautas pārstāvju sapulces sesijai, kad tā arī tiks apstiprināta. Šobrīd zināms, ka nākamajā „piecgadē” Ķīnā galvenā uzmanība tiks veltīta sociālās vienlīdzības un taisnīguma problēmas risināšanai Ķīnas sabiedrībā, kurā sācies krasas sociālās noslāņošanās periods, kā arī investīcijām labklājības paaugstināšanā un iedzīvotāju dzīves apstākļu uzlabošanā.

Atbilstoši programmas pamatnostādnēm, par galvenajiem „partijas un valdības” darba virzieniem tiks uzskatīti sociālā nodrošinājuma sistēmas attīstība, mājokļa cenu pazemināšana un resursu cenu reformas, vēsta portāls www.pok.lv.

Kā vēsta plašsaziņas līdzekļi, plēnums nonācis pie secinājuma, ka Ķīnai nepieciešams īstenot „svarīgu izrāvienu” ekonomiskajā restrukturizācijā, saglabājot stabilu un salīdzinoši augstu ekonomisko izaugsmi. Ķīnas Komunistiskā partija arī sola pielikt „enerģiskas un secīgas” pūles politiskās restrukturizācijas virzīšanai. Protams, visi šie pārkārtojumi notiks stingrā Komunistiskās partijas uzraudzībā, kuras vadību plēnums pasludināja par „fundamentālu garantu” nākamo piecu gadu plānā izvirzīto ekonomisko un sociālo mērķu sasniegšanai.

Preses paziņojumos arī norādīts, ka Ķīnas kārtējai „piecgadei” jākļūst par izšķirošo posmu „sjaokan” – relatīvas visu iedzīvotāju pārticības – sasniegšanā. „Sjaokan” ir viens no svarīgākajiem jēdzieniem „sociālisma ar Ķīnas specifiku” koncepcijā, kuras autors ir leģendārais Ķīnas reformu „arhitekts” Dens Sjaopins.

Autors: www.2v.lv