Obligātā iepirkuma komponente (OIK) ir jālikvidē un tas arī tiks izdarīts, intervijā Latvijas Radio sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).
Runājot par opozīcijas iesniegto demisijas pieprasījumu, kas saistīts ar Saeimas aicinājumu atcelt OIK, Kariņš norādīja, ka uzskata to par nepamatotu, jo valdība esot atzinusi, ka OIK ir jālikvidē un šobrīd tiekot darīts viss, lai sasniegtu šo mērķi.
“Ekonomikas ministrs nāca ar skaidru ziņojumu, ja izbeigtu OIK ar marta beigām, pēkšņi, tad notiktu trīs lietas vienlaikus – elektrības cena paaugstinātos par apmēram 15%, siltuma tarifi par 20%-40% paaugstinātos un, iespējams, pats galvenais, ka tiesvedībās tas valstij un nodokļu maksātājiem izmaksātu miljardu eiro. Ne es, ne valdība apzināti mūsu valsti šādā postā nevedīsim,” teica Kariņš.
Viņš skaidroja, ka to nevar izdarīt nekavējoties, tāpēc tiekot meklēti risinājumi bez lielām negatīvām sekām.
Premjers arī pārmeta opozīcijai, ka demisijas pieprasījuma dēļ viņš netiekot uz Eiropas līmeņa tikšanos ar Ķīnas valdības pārstāvjiem, jo šajā laikā dosies uz Saeimu aizstāvēt savas pozīcijas demisijas pieprasījuma jautājumā. Latviju samitā pārstāvēs ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).
Kā ziņots, Saeima ceturtdien skatīs vairāku opozīcijā esošu Saeimas deputātu ierosinājumu par Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) demisiju.
Lēmuma projektu “Par neuzticības izteikšanu Ministru prezidentam Krišjānim Arturam Kariņam” parakstījuši 11 deputāti: Aldis Gobzems (pie frakcijām nepiederošs deputāts), Uldis Augulis (ZZS), Jūlija Stepaņenko (pie frakcijām nepiederoša deputāte), Linda Liepiņa (“KPV LV”), Karina Sprūde (“KPV LV”), Valērijs Agešins (S), Vjačeslavs Dombrovskis (S), Ivans Ribakovs (S), Nikolajs Kabanovs (S), Boriss Cilevičs (S) un Artūrs Ribakovs (S). Jāatgādina, ka Liepiņu un Sprūdi dēvē par partijas “KPV LV” iekšējām opozicionārēm.
Foto: Valsts kanceleja