Interneta veikalu izpārdošanu laiks ir arī kā magnēts krāpniekiem

Interneta veikalu izpārdošanu laiks ir arī kā magnēts krāpniekiem, Intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” atzina “Cert.lv” vadītāja Baiba Kaškina.

“Krāpšanās gadījumi katru nedēļu ir jauni, un, tuvojoties gada beigām, šis skaits tikai palielinās. Daudzu iepirkšanās vietu piedāvāto atlaižu dēļ šodien ir īpašs iemesls būt vēl uzmanīgākiem. Tas ir kā magnēts krāpniekiem piedāvāt kaut ko no savas puses,” atzina eksperte.

Pēc viņas teiktā, ja ir kāds piedāvājums, kas ir pārāk labs, lai būtu patiess, tad, visticamāk, tas nav patiess.

“Joprojām “modē” ir krāpšanās ar paciņu piegādātājiem, nevajag uzķerties uz krāpniekiem, kas lūdz jums samaksāt caur šo piegādātāju, jo tādu servisu viņi nepiedāvā un tā ir krāpšanas shēma. [..] Daudzos gadījumos var būt neiespējami atgūt izkrāpto naudu,” sacīja Kaškina.

Kaškina arī ieteica izmantot tīmeklī pieejamos pakalpojumus, kur var ievadīt veikala adresi un saņemt novērtējumu, cik ticams tas varētu būt. Piemēram, šādu pakalpojumu piedāvā “Scamadviser.com”, kur skata to, cik sen ir reģistrēts domēna vārds, vai tam ir atbilstošs sertifikāts un citas nianses.

Speciāliste iesaka pievērst uzmanību valodai – ja teksts latviešu valodā šķiet aizdomīgs, tad tas, visticamāk, ir automātiski tulkots.

Tāpat viņa atzina, ka uzmanība jāpievērš parolēm un ieteicams izmantot paroļu pārvaldnieku, nevis pašiem atcerēties visas paroles.