Finanšu ministrs pārliecināts, ka jaunais pedagogu atalgojuma modelis tiks ieviests

Jaunais pedagogu atalgojuma modelis tiks ieviests, šorīt intervijā LTV1 raidījumā “Rīta Panorāma” pauda finanšu ministrs Jānis Reirs (V).

Ministrs norādīja, ka ir pārliecināts, ka jaunais pedagogu darba samaksas modelis tiks ieviests, jo Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) solījusi uzņemties virsvadību par modeļa ieviešanu.

“Tās summas jau stabilizējas un datu apmaiņa starp Finanšu ministriju un Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) ir uzlabojusies,” sacīja Reirs.

Viņš norādīja, ka pilnībā atbalsta reformu tādu, kas tiek publiskota, nevis tādu, kas ir uz papīriem.

Jau vēstīts, ka IZM nolēmusi jaunā pedagogu atalgojuma modeļa ieviešanu atlikt uz nākamo gadu. Lai to īstenotu, vajag papildu 10,5 miljonus eiro. Šāda summa nepieciešama 2016.gada četriem mēnešiem, bet jau no 2017.gadā tam vajadzētu trīs reizes lielāku summu.

Tikmēr Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) priekšsēdētāja Inga Vanaga pagājušonedēļ atklāja, ka jautājums par pedagogu algu modeļa ieviešanu dzīvē nav pavirzījies uz priekšu, kas rada iespaidu, ka minētā jautājuma izskatīšanā no atbildīgo amatpersonu puses ir jūtama nevēlēšanās atrisināt to.

Viņa norādīja, ka LIZDA neprasa, lai pedagogu algas jautājums tiktu atrisināts uzreiz, bet gan, lai tiktu ievērots spēkā esošais likums un pedagogu algu modeļa ieviešana virzītos uz priekšu atbilstoši grafikam.

“Pedagogu algu jautājumu mēs mēģināsim atrisināt sarunu ceļā un tikai pēc tam, kad būs izsmelti visi resursi, LIZDA rīcība būs krietni asāka,” atklāja Vanaga.

Vanaga pastāstīja, ka arodbiedrība plāno tikties ar visām Saeimas frakcijām, lai skaidrotu, cik nozīmīgs ir pedagogu algu modeļa ieviešanas jautājums.