Eiropas Parlaments šonedēļ ar Padomi un Komisiju apsprieda Ukrainā notiekošā kara ietekmi uz sabiedrību un ekonomiku, kā arī negaidītās peļņas nodokļa ieviešanu.
Padomes prezidentvalsts Čehija un Eiropas Komisija uzsvēra, ka jau tiek īstenoti pasākumi, lai nodrošinātu alternatīvus enerģijas piegādes avotus, samazinātu enerģijas pieprasījumu un risinātu augstās elektroenerģijas un gāzes cenas tirgū. Komisijas priekšsēdētājas vietnieks Valdis Dombrovskis sacīja, ka dalībvalstīm ir jānodrošina pasākumu vēršana tieši uz neaizsargātākajiem iedzīvotājiem, jo vispārējs fiskālais atbalsts veicinātu inflāciju. Tāpat viņš aicināja īstenot piesardzīgu fiskālo politiku, kas nepalielina inflāciju.
Debašu laikā deputāti aicināja Komisiju aktīvāk risināt pašreizējo cenu pieaugumu. Daži aicināja ES strādāt pie solidaritātes pasākumu kopuma ziemai ar fiskāliem pārskaitījumiem, lai kompensētu enerģijas izmaksas, savukārt citi ierosināja izveidot “vairogu”, kas aizsargātu iedzīvotājus un uzņēmumus. Vēl citi deputāti mudināja ES mazināt hipotekāro kredītu mainīgo procentu likmju risku un brīdināja, ka valstu fiskālie pasākumi nedrīkst kropļot konkurenci kopīgajā tirgū.
Savā 2022. gada 5. oktobra rezolūcijā Parlaments aicināja ES primāri sniegt atbalstu visneaizsargātākajiem iedzīvotājiem un prasīja vairāk ārkārtas pasākumu, lai mazinātu strauji augošo enerģijas cenu spiedienu uz Eiropas mājsaimniecībām un uzņēmumiem. Deputāti arī norādīja, ka ir vajadzīgi turpmāki pasākumi, lai ieviestu nodokli negaidītai peļņai. Komisija jau ir izklāstījusi savus plānus par pagaidu nodevu, ko tā sauc par solidaritātes nodokli.